jak dbać o serce

W trosce o serce – o czym należy pamiętać?

Zastanawiasz się, jak dbać o serce? Poniżej prezentujemy kilka podstawowych kwestii, które powinno się mieć na uwadze w momencie, gdy na serce trzeba szczególnie uważać.

Kilka słów o sercu

Serce jest najważniejszym organem w naszym ciele. Poważnym dla niego zagrożeniem jest natomiast zawał, który może doprowadzić do pogorszenia jego funkcjonowania, a także do śmierci. Martwica serca wywołana niedokrwieniem powoduje obumieranie komórek. W takich warunkach serce nie może pełnić swoich podstawowych funkcji. Warto więc dbać o swoje serce, aby móc cieszyć się z jego prawidłowego funkcjonowania przez długie lata.

Wprowadź aktywność fizyczną do swojego życia

Sport to zdrowie, każdy Ci to powie. Aktywność fizyczna ma duże znaczenie dla utrzymania sprawności całego organizmu, także serca. Zapobiega jego otłuszczeniu w wyniku przybierania na masie. Wystarczy poświecić kilka godzin tygodniowo, aby serce mogło funkcjonować w prawidłowy sposób przez długi czas. Wystarczą proste aktywności, aby usprawnić funkcjonowanie swojego organizmu.

Zdrowa dieta

Więcej warzyw i owoców, mniej mięsa i śmieciowego jedzenia. Jest to podstawowy klucz do tego, aby zadbać o swoje serca. Odżywiając się w sposób racjonalny możesz zagwarantować sobie idealne zdrowie, bez najmniejszych problemów. Wystarczy po prostu zwracać uwagę na to, co kładziemy na talerzu. W ciągu dnia należy jeść dużo warzyw oraz owoców, które mają mnóstwo witamin, minerałów i składników odżywczych. Dzięki temu Twojemu organizmowi nie będzie brakowało witamin do prawidłowego funkcjonowania. Wszystko będzie wtedy pod kontrolą, z czego można będzie się odpowiednio cieszyć.

Badaj się regularnie

Wizyty u lekarza i wykonywanie okresowych badań to podstawowa metoda dbania o serce. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby mierzyć ciśnienie, tętno, a także od czasu do czasu wykonywać EKG. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że serce jest we właściwej kondycji i nic złego się z nim nie dzieje. Warto pamiętać o tych podstawowych badaniach kontrolnych.

jak dbać o serce

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *