Remont

Tapetowanie? To proste!

Samodzielne tapetowanie

Samodzielne tapetowanie wbrew wszelkim opiniom, wcale nie jest zadaniem takim trudnym, jakby to mogło wydawać się wielu osobom na pierwszy rzut oka. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jaki dobry klej do tapetowania wybrać i jak samodzielnie tapetować, aby praca była dla nas przyjemnością, a nie udręką.

Samodzielne tapetowanie

Podczas samodzielnego tapetowania w pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie przygotowanie ścian. Bardzo wiele osób całkowicie zapomina o tym, że to nie od tapety, czy kleju zależy trwałość tapety, ale właśnie od odpowiedniego przygotowania podłoża do tapetowania. Jak łatwo się domyśleć idealne podłoże do tapetowania musi być nie tylko mocne, ale również czyste, suche i bardzo gładkie. Ściana musi być bardzo dokładnie oczyszczona z starych farb lub ze starych tapet. Wszystkie ubytki i pęknięcia powinny być wyrównane uniwersalną masą szpachlową.

Jaki klej do tapet wybrać ?

W przypadku samodzielnego tapetowania, bardzo ważną kwestią jest również to, aby wybrać odpowiedni klej do naszej tapety. Jeżeli chodzi o profesjonalne kleje do tapet, to oferta na naszym rynku jest bardzo szeroka, dlatego też wielu początkujących tapeciarzy, może mieć spory problem z wyborem odpowiedniego środka. Na półkach sklepowych znajdziemy bardzo wiele tapet dobrej klasy i mowa tutaj zarówno o klejach uniwersalnych, jak i również o klejach specjalistycznych, które stworzone zostały z myślą o konkretnym rodzaju tapet.

Rodzaje tapet

W Polsce do przyklejania tapet winylowych, jedwabnych, tekstylnych, tłoczonych, czy też specjalnych tapet do malowania najczęściej używa się kleju Atlas Alpan Specjalny. Jest to uniwersalny klej, który w swojej klasie oraz w swojej cenie nie ma sobie równych. Do tapet z włókna szklanego najlepiej kupić Atlas Alpan Plus, a do tapet flizelinowych – specjalny klej Metylan Direct. Pamiętać należy również i o tym, że wybór samego kleju to nie wszystko i bardzo ważną kwestią jest również to, aby go odpowiednio przygotować. Warto dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną do kleju i wymieszać go z wodą w odpowiedniej proporcji.

Artykuł powstał przy pomocy firmy Handtech

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *