sypialnia skandynawska

Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia powinna być oazą spokoju. Wygodna, przytulna i stylowa sypialnia to marzenie właściwie każdego miłośnika relaksu i dobrego snu. Dlatego podczas aranżacji sypialni warto postawić na styl skandynawski, który jest esencją tych wszystkich cech. Jak właściwie urządzić sypialnię w stylu skandynawskim? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

NIECH ŻYJE PROSTOTA

W stylu skandynawskim dominuje prostota. Nic nie może nadto się wyróżniać, ani przytłaczać. Dlatego nie należy przesadzać z dodatkami – w sypialni ma znajdować się łóżko, mała szafka obok, duża szafa na ubrania i ewentualnie nieduża komoda. Meble powinny charakteryzować się minimalizmem; mogą być białe, ale również drewniane (przypisane stylowi duńskiemu). Chociaż są dość ciężkie i masywne, to nie przytłaczają, ponieważ nie ma ich dużo w pomieszczeniu.

Dla ocieplenia surowego wnętrza sprawdzą się futrzane koce, dywany i poduszki.

BIEL PRZEDE WSZYSTKIM

Z racji, że w krajach skandynawskich dominują chłodne i krótkie dni, białe ściany i jasne meble chociaż trochę mogą rozjaśnić dom. Tak też jest i w sypialni. Nie muszą być koniecznie białe, tylko po prostu jasne – szarość, beż, jasny brąz również będą ładnie się prezentować. W tak jasnym pomieszczeniu czuje się wewnętrzny spokój – nic nie rozprasza i nie boli głowa od samego patrzenia. Idealny do wypoczynku.

ŚWIATŁO

Skandynawowie pragną naturalnego światła jak najdłużej. Oprócz jasnych ścian i mebli, rozwiązują ten problem również za pomocą okien. Nie znajdziesz tam ciemnych, kolorowych zasłon i firan. Najlepiej jeśli w ogóle ich nie ma, ale jak już muszą być to niech będą białe i proste. Tym sposobem całe pomieszczenie jest rozświetlone, oddając pozytywne wibracje na dłużej.

DODATKI

Jak już zostało tu wielokrotnie wspomniane, nie można przesadzać z dodatkami. Pojedynczy obraz z prostymi grafikami i wzorami (lub kolaż z niewielkimi obrazkami) czy poduszki na łóżku i książki na półkach to jedyne, co powinno się znaleźć w sypialni. Dla kontrastu z jasnymi ścianami i meblami mogą nieco się wyróżniać kolorystycznie. Nie mogą to być jednak zbyt jaskrawe, wręcz neonowe barwy – pastele będą w tym wypadku w sam raz.

 

Styl skandynawski to idealny wybór przy aranżacji sypialni. Jego charakterystyczne cechy znakomicie oddają spokój i delikatność, która jest tak ważna podczas wypoczynku i relaksu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *