świece zapachowe

Świecie zapachowe w innych kulturach

W naszym kraju świece zapachowe stawia się w domach, by poprawić ich nastrój, by odczuwać ich przyjemne zapachy. Nie każdy jednak wie o tym, że w innych kulturach mają one trochę głębsze znaczenie.

Azjatyckie Feng Shui, czyli zgodność ze środowiskiem naturalnym

Jedną z głównych zasad Feng Shui jest zasada „yin i yang”, czyli słabej i mocnej części natury, które się uzupełniają. Za idealne odwzorowanie tej zasady uznaje się zaś ogień i jego płomień: początkowo jest on niewielki – yin, później zaczyna się zaś rozprzestrzeniać, przechodząc w silne yang. Kiedy moc słabnie, płomień zaczyna wygasać, na powrót stając się yin, aż wreszcie zanika. Inną ważną zasadą jest „wu xing”, to znaczy zasada pięciu żywiołów: metalu, drewna, wody, ognia i ziemi. Każdy z nich ma określoną symbolikę, a stosując tzw. remedia, można wpłynąć na wzmocnienie albo osłabienie każdego z nich. Najciekawszym z remediów jest utworzenie tzw. centerpiece, czyli ozdoby łączącej w sobie wszystkie pięć żywiołów. Na ceneterpiece składają się połączone w szklanej misie:

– kamyki,

– czysta woda,

– małe metalowe bryłki

– płatki kwiatów .

– zapalone, pływające na powierzchni świece.

Świece zapachowe w centrum zainteresowania

Widać więc wyraźnie, że świece są w Feng Shui jednym z najmocniejszych remediów, gdyż stanowią w domu odzwierciedlenie żywiołu ognia. Kultury azjatyckie uważają również, że zapalone świece oczyszczają atmosferę, ale też inspirują oraz ocieplają krążącą energię. Są one pomocne także w kojeniu codziennych stresów, choć jednocześnie dodają wnętrzom kreatywności i żywiołowości, napełniając życie pozytywnym blaskiem. Świece można palić w pokoju dziennym, ale także w sypialni, choć ważne, by były one bardzo dobrej jakości.

Według zasady „siatki bagua”, palenie świec jest najbardziej wskazane w centrum oraz w południowej, południowo-zachodniej oraz północno- wschodniej strefie domu. Jeśli chce się spróbować wprowadzić we własne życie zasady Feng Shui, warto wybrać luksusowe świece, które będą naprawdę dobrej jakości. Właśnie takie są świece WoodWick, które sprawią, że dobra atmosfera w domu będzie wyczuwalna, a jednocześnie będzie można cieszyć się pięknymi zapachami.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *