strzyżenie peruk

Strzyżenie peruki – czy to dobry pomysł?

Coraz częściej sztuczne włosy stają się dopełnieniem codziennej stylizacji, dzięki którym w kilka minut można odświeżyć swój wygląd. W świecie celebrytów, którzy lubią zaskakiwać swoim wyglądem, noszenie peruk to norma. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią zmiany, a nie chcą niszczyć swoich naturalnych włosów.

Dla osób chorych, cierpiących z powodu utraty włosów, peruki mogą pełnić funkcję terapeutyczną. Dzięki niej czują się bardziej komfortowo, zapominając o swoich dolegliwościach.

Peruka naturalna czy sztuczna – które wybrać?

Perukę dobiera się do stylu danej osoby i jej indywidualnych potrzeb. Mogą one być wykonane z włosów naturalnych bądź syntetycznych. Różnią się od siebie wyglądem i jakością włosów, choć dziś różnica ta nie jest już tak wyraźnie dostrzegalna. Za sprawą nowoczesnych technologii produkcyjnych także peruki z włosów syntetycznych doskonale imitują naturalne uczesanie. Istotną różnicą są jednak możliwości stylizacyjne.

Peruki wykonane z włosów naturalnych są lekkie, przewiewne i dobrze dopasowane do kształtu głowy. Jest to produkt trwały i może posłużyć nawet kilka lat, przy odpowiedniej pielęgnacji.

Stylizacja peruk

Peruka syntetyczna ma raz na zawsze uformowaną fryzurę i generalnie nie powinno się jej przycinać. Z kolei peruka naturalna może być strzyżona, modelowana i koloryzowana. Choć powinna to robić osoba godna zaufania, najlepiej profesjonalista. Peruka naturalna może być poddawana zabiegom na ciepło, np. prostowaniu, lokowaniu, ale w rozsądnych ilościach. Można też ją suszyć chłodnym powietrzem z suszarki. Z kolei peruka syntetyczna nie jest odporna na wysoką temperaturą, dlatego należy ją chronić od wszelkich urządzeń grzewczych. Obie peruki można lakierować, najlepiej specjalistycznym preparatem.

Strzyżenie peruk

Strzyżenie peruki sztucznych to duże ryzyko, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak włos, który jest układany termicznie, zareaguje po obcięciu, czy nie będzie się wywijał w niewłaściwą stronę. Jeśli właścicielka zdecyduje się jednak na przycięcie swojej peruki, warto to zlecić profesjonaliście.

W przypadku peruk naturalnych sprawa jest znacznie prostsza. Włos naturalny jest znacznie łatwiejszy w stylizacji, dlatego bez problemu można ją strzyc. Należy jednak robić to ostrożnie, mając świadomość, że włos ten nie odrośnie.

Peruka naturalnie to znacznie większy wydatek niż peruka syntetyczna, jednak różnica jest w trwałości. Peruki z włosów naturalnych polecane są zwłaszcza tym paniom, które lubią pielęgnować włosy i nie chcą zrezygnować z tej czynności. Zaś peruki z włosów syntetycznych to dobry pomysł dla pań, które chcą sobie zapewnić idealnie ułożoną fryzurkę bez konieczności jej dodatkowego stylizowania.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *