szkody komunikacyjne

Jak sprawdzić historię szkód komunikacyjnych?

Opłata polisy OC jest sztywnym wydatkiem, z którym każdy posiadacz samochodu musi się liczyć. Z każdym rokiem polisy są coraz droższe, dlatego bardzo ważne i konieczne dla prawidłowego naliczania składek jest sprawdzenie, czy wszelkie szkody komunikacyjne dotyczące auta zostały prawidłowo zgłoszone.

Dlaczego warto sprawdzać historię szkód komunikacyjnych?

Jeśli źródłem zakupu samochodu nie jest salon samochodowy, a także kiedy auto jest w posiadaniu kolejnego właściciela, zdecydowanie warto upewnić się, czy wszystkie szkody komunikacyjne zostały zgłoszone zarówno przez obecnego właściciela, jak i poprzednich jego posiadaczy.

Podczas naliczania kolejnej polisy OC dla samochodu, ubezpieczyciele bardzo wnikliwie weryfikują jego historię, a czasem okazuje się, że ich informacje są rozbieżne z tym co właściciel wie o swoim aucie. W wyniku takich nieścisłości, to zawsze osoba zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia jest na straconej pozycji i może być zmuszona zapłacić więcej niż przewidywała.

Gdzie można sprawdzić przebieg ubezpieczenia oraz na co należy zwrócić uwagę?

Sprawdzenie historii szkód pojazdu jest bezpłatne i nie powinno stanowić żadnego problemu. Wystarczy zarejestrować się na portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – www.ufg.pl oraz założyć na nim swoje konto. Po weryfikacji danych osobowych przez fundusz już można aktywować konto oraz pobrać kompletną historię swojego ubezpieczenia OC.

Sprawdzając dane dotyczące ubezpieczenia warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy wszystkie znane nam dane są zgodne z prawdą. Bardzo istotne jest zweryfikowanie, czy wszyscy ubezpieczyciele zgłosili polisy do bazy, co jest podstawą do naliczania okresów bezszkodowej jazdy. Jeśli samochód posiada współwłaściciela, jego dane również powinny znajdować się w bazie, w przeciwnym wypadku nie będzie on mógł skorzystać ze zniżek przy rejestracji własnego auta.

Warto sprawdzać historię OC auta, ponieważ może to mieć znaczący wpływ na naliczanie wysokości obowiązkowych składek.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *