kartony do przeprowadzki

Przeprowadzka w praktyce

Przeprowadzka może być bardzo stresującym wydarzeniem. Aby przebiegła prawidłowo, należy pamiętać o zatrudnieniu odpowiedniej firmy transportowej oraz dopilnowaniu wszystkich niezbędnych formalności. Dotyczy to spraw związanych zarówno z opuszczaniem poprzedniego lokalu, jak i wprowadzaniem się do nowego. Problemem jest jednak nierzadko sam proces przygotowawczy, który opiera się głównie na spakowaniu całego dobytku. Pomóc może w tym sprawna organizacja, dostęp do odpowiednich narzędzi oraz umiejętne zabezpieczenie paczek.

Przygotowanie do przeprowadzki

Przeprowadzka jest najlepszą okazją do tego, aby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Dzięki temu można nie tylko raz na zawsze wyrzucić zbędny dobytek, ale też zapewnić sobie więcej miejsca w przyszłym miejscu zamieszkania. Na samym początku warto zgromadzić materiały niezbędne do pakowania, czyli pudła, kartony, plastikowe torby, folię bąbelkową, stare gazety czy papier pakowy. Przydatne będą także rozmaite narzędzia. Warto mieć przy sobie nie tylko nożyczki i taśmę pakową, ale również śrubokręt, markery do opisania paczek oraz etykiety.

Bagaż podręczny

Przy pakowaniu warto pamiętać o przygotowaniu podręcznego bagażu, który przyda się podczas pierwszej nocy spędzanej w nowym mieszkaniu. Najlepiej zostawić przy sobie często użytkowane drobiazgi, które mogą się przydać w przypadku nierozpakowania wszystkich pudeł. Dotyczy to przede wszystkim kosmetyków, leków, ubrań na zmianę, piżamy, ręczników i pościeli, a także kubków, sztućców, talerzy czy prowiantu. Warto rozplanować pakowanie w taki sposób, aby zakończyć je na dzień przed opuszczeniem starego mieszkania.  Dzięki temu energii wystarczy również na samą przeprowadzkę oraz rozpakowywanie.

Kartony do przeprowadzki

Warto opisywać kartony zgodnie z ich zawartością, a także docelowym przeznaczeniem. Pogrupowanie pudeł przyspiesza i ułatwia rozpakowywanie. Mogą się do tego przydać kolorowe etykiety. Poszczególne kolory powinny odpowiadać konkretnym pomieszczeniom i zawartości, dzięki czemu umożliwią łatwiejszą identyfikację. W cięższych kartonach warto wyciąć otwory na dłonie, co ułatwi ich przenoszenie. Delikatniejsze rzeczy lepiej dodatkowo zabezpieczyć przed ewentualnym zniszczeniem, osłaniając każdy z przedmiotów z osobna. Jako wypełnienie i zabezpieczenie wolnych przestrzeni służyć mogą koce, ręczniki czy poduszki. W ten sposób ochronić można na przykład rzeczy podatne na stłuczenie.

kartony do przeprowadzki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *