karton

Przeprowadzka – jak się spakować?

Przeprowadzka to długotrwały, stresujący proces. Najwięcej problemu sprawia pakowanie – ilość przedmiotów, książek, ubrań potrafi przytłaczać i nie wiadomo, od czego tak naprawdę zacząć. W takiej sytuacji nie można wpadać w panikę i zorganizować odpowiedni plan działania. Przedstawiamy poniżej kilka porad, jak się bezstresowo spakować na przeprowadzkę.

1 – NIE PAKUJ SIĘ NA OSTATNIĄ CHWILĘ

Przeprowadzka to nie tylko pakowanie ubrań. Z racji, że jest do zabrania właściwie wszystko, co znajduje się w domu (oprócz mebli), najlepiej jest to zrobić co najmniej tydzień przed przeprowadzką.

2 – STWÓRZ PLAN PAKOWANIA

Stworzenie listy rzeczy potrzebnych do zapakowania na pewno oczyści nieco umysł i pozwoli się skoncentrować podczas faktycznego pakowania. Można ją podzielić na poszczególne pomieszczenia (salon, sypialna, kuchnia, łazienka) i zapisać po kolei, co w której walizce lub kartonie ma się znaleźć. Pakowanie będzie wtedy sprawniejsze i łatwiejsze.

3 – ZORGANIZUJ KARTONY

Nikt nie ma tylu walizek, żeby pomieścić wszystkie rzeczy w domu. Dlatego należy poszukać kartonów – i to jak najwięcej się da. Najlepiej, jeśli dodatkowo mają otwory na uchwyt, dla wygody. Kartony można kupić, ale też dostać w sklepie. Wielu właścicieli się na to zgadza. Kartony po alkoholu są najtrwalsze i mają uchwyty, więc warto prosić o ich jak największą ilość.

4 – KUP WORKI PRÓŻNIOWE

Worki próżniowe to duża wygoda podczas pakowania. Wystarczy zapakować w nim rzeczy i odkurzaczem odsysać z jego wnętrza powietrze. Worek jest wtedy bardzo płaski i zajmuje o wiele mniej miejsca. Sprawdzi się najlepiej przy pakowaniu pościeli, kurtek zimowych, jak i również normalnej, codziennej odzieży.

5 – OKLEJ KARTONY ETYKIETAMI

Bądź zwyczajnie je podpisz markerem. Nie ma lepszego sposobu na ułatwienie sobie pracy przy wypakowywaniu. Dobrze jest zapisać wszystko, co się w danym kartonie znajduje, a nawet podpisać do którego pomieszczenia należą dane przedmioty. Im lepiej jest się zorganizowanym, tym łatwiej i szybciej przebiega praca.

6 – KARTON PODRĘCZNY

Czym jest karton podręczny? To taki karton, w którym znajdują się rzeczy potrzebne od razu, w pierwszym dniu w nowym domu. Mogą to być szczoteczki do zębów, kubek do kawy, kosmetyki, ładowarka do telefonu, a nawet nożyczki lub nóż, którym otworzy się resztę bagażu. Bardzo się przydaje, zamiast od razu zabierać się za rozpakowywanie wszystkiego. Zwłaszcza, jeśli do celu dotarło się bardzo późno.

Zorganizuj bezproblemowo przeprowadzkę razem z CentrumPakowania.com!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *