podziękowania dla rodziców

Jaki prezent kupić na ślub w ramach podziękowania dla rodziców?

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych momentów w życiu nie tylko dla młodej pary, ale również dla ich bliskich, przyjaciół, a przede wszystkim – rodziców. To właśnie oni wypuszczają z domu swoje dziecko, które wychowywali tyle lat i które żyło z nimi przez większą część ich i swojego życia. Bez wątpienia zawarcie związku małżeńskiego jest chwilą radosną i szczęśliwą. Jednak jest to również moment melancholii i wspomnień.  

Prezent  

Podziękowania dla rodziców to jeden z ważniejszych elementów każdego wesela. Nawet jeśli para młoda nie wyprawia hucznego balu z setkami gości, tylko organizuje skromny obiad dla najbliższych krewnych, podziękowanie rodzicom jest nieodłącznym fragmentem tego przedsięwzięcia.

Sentymentalne prezenty 

Jednymi z najczęściej wybieranych wariantów są prezenty sentymentalne. Na ogół para wybiera coś związanego ze wspólną przeszłością i wspomnieniami, czyli fotografie, historie lub wspólne przygody. Ważne aby prezent był związany z samym Panem lub Panią Młodą. Mogą to być fotografie z dzieciństwa, pierwsze kroki małego dziecka, pierwsze słowo, wspólne wyjście do zoo lub wycieczka za granicę. Wspomnienia to najsilniejszy bodziec emocjonalny i to właśnie na nich powinno się oprzeć swój pomysł. Być może tego rodzaju prezenty nie należą do najoryginalniejszych, ale z pewnością wzbudza w rodzicu wzruszenie i pozytywne myśli, a o to właśnie chodzi w dawaniu prezentów.

Ogromną popularnością cieszą się albumy ze zdjęciami. Zbiór wspólnych zdjęć, śmiesznych, wesołych, melancholijnych i dających do myślenia to często wykorzystywany pomysł na podziękowania dla rodziców. Każdy rodzic z pewnością ucieszy się z takiego upominku i w każdej chwili, gdy będzie czuł się przygnębiony będzie mógł po niego sięgnąć i wspomnieć wspólne spędzone momenty.

Podobną opcją do albumu, ale bardziej nowoczesną jest fotoksiążka. Oprócz samych fotografii można tam jeszcze dodać opisy, wiersze, ciepłe słowa i inne rzeczy, które para uzna za odpowiednie.

Obraz lustrem duszy 

Kolejnym prezentem, równie symbolicznym, a wzbudzającym jeszcze większe emocje będzie pamiątkowy film. Również ten prezent jest często wybierany w ostatnim czasie. Nie od dziś wiadomo, że połączenie zmysłów słuchu i wzroku zadziała jeszcze silniej, niż same fotografie. W filmie można zawrzeć oprócz fotografii i nagrań również słowa, żarty oraz podziękowania dla rodziców.

Ostatnim pomysłem z wykorzystaniem fotografii może być zamówienie obrazu namalowanego przez specjalistę. Również popularne jest tworzenie wszelkiego rodzaju kolaży ze zdjęć. Przed wyborem takiego upominku należy się jednak zastanowić, czy rodzicom będzie odpowiadać taki rodzaj prezentu i czy – mimo ogromnej miłości do swoich dzieci – będą chcieli powiesić go na ścianie.

Ciekawym i oryginalnym prezentem będzie stworzenie drzewa genealogicznego. Taka praca wymaga trochę więcej starań i czasu, ponieważ znalezienie wszystkich członków rodziny sprzed kilku pokoleń nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak z pewnością okupi się radosnymi uśmiechami rodziców.

Dobór prezentu na podziękowania dla rodziców to sprawa nie tylko indywidualna, ale również bardzo delikatna. Trzeba dobrze znać swoich rodziców aby móc wybrać dla nich coś, co pozostanie w ich sercu i duszy o wiele dłużej, niż sam dzień wesela.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *