holowanie samochodów

Jak prawidłowo holować samochód?

Awarie na drodze są nieuniknione. Na pierwszy rzut oka holowanie samochodów wydaje się bardzo prostą czynnością. Z racji swojego charakteru, jest to mało przyjemna sprawa. Niemniej, na drodze, zdarzają się różne sytuacje, dlatego warto wiedzieć jak postępować zarówno jako kierowca auta holowanego, jak i tego drugiego!

Jak prawidłowo holować samochód?

Najwygodniejszą oraz najszybszą metodą, na przetransportowanie auta, jest skorzystanie z pomocy drogowej. Niektórzy jednak, decydują się na poproszenie o pomoc znajomego. Samodzielne holowanie auta wymaga zachowania szczególnej ostrożności przez obu kierowców oraz przestrzegania określonych zasad. Na początek należy zwrócić uwagę, że nie każdy samochód może być holowany oraz nie każdy może holować. Błędne holowanie samochodów może skończyć się mandatem dla obu kierowców. Jest to czynność, o której każdy wie i słyszał, ale mało kto potrafi ją wykonać poprawie oraz zgodnie z panującymi przepisami. Czy zadawałeś sobie kiedykolwiek pytanie, jakie przedmioty będą Ci potrzebne, w razie potrzeby holowania?

Podstawowy warunek holowania to zadbanie, aby w naszym samochodzie znajdowała się linka holownicza. Do samochodu osobowego o masie dopuszczalnej 3,5 t. najlepiej sprawdzi się linka syntetyczna. Warto pamiętać, że nie jest to podstawowe wyposażenie, jak gaśnica. Kolejną podstawą skutecznego holowania jest utrzymanie liny cały czas napiętej. Kierowców, którzy holują auto, obowiązują również ograniczenia prędkości i tak: prędkość pojazdu holującego nie powinna przekraczać 30 km/h na obszarze zabudowanym oraz 60 km/h poza tym obszarem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *