profesjonalny coach

Kiedy jest potrzebny profesjonalny coach?

W obecnym świecie ważna jest nie tylko jakość, ale również szybkość. Efektywność jest zależna nie tylko od wysokości poziomu, na jakim została wykonana praca, ale również ilości, w jakiej została wykonana. Szybkość i sprawność to cechy każdego pożądanego pracownika, bez względu na branżę i zajmowane stanowisko. Ta zasada dotyczy nie tylko pracy, ale również każdej innej sfery życia, jak nauka czy życie codzienne. Wszystko wokół oczekuje od nas szybko podejmowanych decyzji, najlepiej bezbłędnych z pozytywnym skutkiem. 

Czy każdy sam umie radzić sobie z presją?

Jedną z najważniejszych zalet poszukiwanych wśród potencjalnych pracowników jest odporność na stres. Jest ona ważna zwłaszcza w pracy w grupie, jak i przy wykonywaniu indywidualnych projektów. Nie każdy posiada cechy lidera, ale każdy powinien umieć radzić sobie z wykonywaniem pracy pod presją. Co zrobić, jeśli są rzeczy, z którymi sami nie możemy sobie poradzić i zachowania, które chcielibyśmy zmienić, ale nie wiemy jak?

Po co nam profesjonalny coach?

Niektórzy uważają, że praca coacha nie przynosi pożytecznych efektów. Jest to jednak mylna opinia. Wiele osób nie tylko jest niezadowolonych ze swojej pracy lub życia, ale nie umie ich zmienić. Być może marzenie o idealnej pracy, przynoszącej tylko przyjemność bez zerowej doli stresu jest mitem, jednakże warto dążyć do takiej pracy, w której poczujemy się spełnieni i która będzie rozwijać w nas te cechy, które posiadają największy potencjał. W takim wypadku warto zwrócić się o poradę do profesjonalnego coacha, który pomoże nam odnaleźć balans i skieruje nasze działania w odpowiednią stronę.

Pomoc coacha – dla kogo?

Niewielki odsetek osób pracuje w swoim zawodzie. Jeszcze większa ilość pracowników w ciągu całej swojej kariery kilku lub kilkunastokrotnie zmienia miejsce pracy. Każda zmiana powinna budująco wpływać na naszą karierę i być przemyślaną decyzją, a nie chaotycznym wyborem. Profesjonalny coach pomoże nam określić schemat, według którego powinniśmy postępować w doborze pracy i wykonywanych zadań tak, abyśmy nie stali na miejscu na drabinie kariery, a nieustannie wchodzili na wyższe stopnie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *