wywoz gruzu

Jak posprzątać po budowie domu? [Agregaty, odkurzacze, taczki]

Kiedy decydujemy się na budowę własnego domu czy gruntowny remont, musimy liczyć się z tym, że na ten czas będziemy mieli nowe obowiązki. Doglądanie postępów w pracach i ekipy budowlanej, wybieranie materiałów i projektów, to oczywiście kwestie podstawowe. W pewnym momencie dochodzi już do punktu, gdzie trzeba zająć się bałaganem, który jest nieodłącznym elementem każdej budowy. Ekipa budowlana nie zawsze ma czas dokładnie posprzątać. Często nie posiada odpowiednich urządzeń i środków. Warto zająć się tym od razu, aby potem uniknąć niepotrzebnego stresu i zbyt dużego nakładu pracy. Oto kilka kwestii, którymi będziemy musieli się zając podczas planowania prac porządkowych.

Agregat prądotwórczy

Podstawowym urządzaniem na każdej budowie powinien być agregat prądotwórczy. Często w pewnych etapach budowy nie posiadamy bezpośredniego źródła prądu. W takich sytuacjach najbardziej polecany jest wynajem agregatów prądotwórczych.

Odkurzacz budowlany

wywoz gruzu

Takie odkurzacze to urządzenia stworzone specjalnie z myślą o trudniejszych zanieczyszczeniach. Na rynku jest dostępnych sporo różnych modeli. Musimy się zastanowić, z jakiego rodzaju bałaganem przyjdzie nam się zmierzyć. Niektóre typy doskonale radzą sobie z pyłem, innych można używać na mokro. Odkurzacze przemysłowe są zazwyczaj sporo większe od tych zwykłych, domowych. Mogą mieć pojemność nawet do 80 litrów. Są solidniejsze i mogą się przemieszczać nawet po nierównym podłożu. Świetnie sprawdzają się przy usuwaniu szkodliwych dla naszego zdrowia pyłów. Jeżeli borykamy się z resztkami cementu, gipsu i drobnymi opiłkami – warto rozważyć wypożyczenie lub zakup takiego odkurzacza. Może się także przydać po zakończeniu remontu. Zwłaszcza wtedy, kiedy lubimy majsterkować.

Utylizacja styropianu

Kiedy kupujemy nowe sprzęty czy rozpakowujemy materiały budowlane, są one zabezpieczone sporą ilością styropianu. Zastanawiamy się potem, jak się go pozbyć. Jeżeli styropian jest czysty i nie jest uszkodzony, można go oddać do ponownej obróbki. W takiej formie przyjmują go producenci styropianu. Można też go wykorzystać przy ocieplaniu drzwi garażowych. Nie wymaga to żadnych umiejętności ani nakładów finansowych. Jeżeli jest poniszczony lub połamany, należy segregować go zgodnie z wytycznymi gminy. Najważniejsze, żeby nie zanieczyszczać środowiska. Niestety niektórzy ludzie wciąż palą śmieci, a wśród nich często ląduje styropian. Są to działania nielegalne i bardzo niekorzystne dla atmosfery i dla naszego zdrowia.

Wywóz gruzu

Jeżeli odpadów tego typu nie jest dużo, możemy poradzić sobie z tym sami. Gruz można zapakować do wiader lub grubych worków. Każda gmina w Polsce posiada wyznaczone miejsca, gdzie prowadzona jest zbiórka odpadów. Takie rozwiązanie nic nie kosztuje. Trzeba się zająć jedynie transportem. To dobry pomysł, jeżeli gruzu nie jest dużo. Przy większych remontach, kiedy skuwamy stare płytki w łazience czy wyburzamy ściany, takie ilości mogą się okazać dla nas zbyt przytłaczające, aby samemu je wozić do wyznaczonego miejsca. Wtedy warto pomyśleć o wynajęciu firmy, która pomoże się nam uporać z bałaganem po budowie. Firm oferujących wywóz gruzu jest naprawdę sporo. Otrzymamy specjalny kontener, który może pomieścić nawet kilka ton odpadów. Kiedy kontener zostanie napełniony, firma go wywozi. Dobrze zamówić taką usługę z wyprzedzeniem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *