hurtownia pościeli

Jaka pościel dla małżeństwa?

Komplet pościeli dla dwojga to doskonały pomysł na prezent. Taki upominek wręczyć można zarówno nowożeńcom, jak i parze obchodzącej okrągłą rocznicę ślubu. Przy wyborze pościeli dla małżonków, warto mieć na uwadze kilka ważnych czynników. Pościel pełni w dużym stopniu funkcję dekoracyjną, dlatego warto dopasować jej wygląd do charakteru małżonków oraz stylistyki należącego do nich pomieszczenia sypialnianego. Nie wolno jednak zapomnieć o komforcie snu, który zapewniają jedynie niektóre materiały.

Kolorystyka i wzornictwo pościeli dla dwojga

Obecnie dostępne w sklepach pościele zwracają uwagę zróżnicowanymi rozmiarami poszew na kołdry i poduszki, a także niezwykle bogatą kolorystyką. Bardzo modne są aktualnie połączenia bieli i różu, a także szarości i mięty. Odpowiednią szykowność na łóżku są również w stanie zapewnić bardziej kontrastujące barwy, np. limonka z głęboką czerwienią, biel z czerń czy pomarańcz z różem. Na szczególną uwagę zasługują także np. pościele z bawełny z trójwymiarowymi nadrukami. Stanowią bardzo wyrazisty akcent, który jest w stanie ozdobić nawet najoszczędniej urządzone wnętrza. Na takich kompletach znaleźć można zróżnicowane motywy, np. morskie pejzaże, bukiety roślinne czy wizerunki dzikich zwierząt.

Pościele z bawełny – idealny materiał kompletu dla małżonków

Najlepszy sen jest w stanie zapewnić małżonkom jedynie pościel dobrej jakości. Kołdry i poduszki powinny być przewiewne i wykonane z naturalnych materiałów. Ze względu na swoją zmysłowość i elegancję, bardzo często na prezent dla pary wybierana jest pościel z jedwabiu. Materiał ten bywa jednak alergizujący i jest bardzo śliski, co często nie przekłada się na komfort użytkowania. Znacznie mniej wymagające są pościele z bawełny. Mogą prezentować się wyjątkowo szykownie, zwłaszcza jeżeli wykorzystana do ich produkcji zostanie satyna. Materiał ten posiada naturalny połysk i praktycznie nie ulega zmechaceniom, dzięki czemu może służyć przez wiele lat. Tradycyjna bawełna jest tańsza i cieńsza. Po wypraniu nie trzeba jej prasować, a jedynie rozwiesić na suszarce by uniknąć zagnieceń.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *