dom bliźniak

Rosnąca popularność domów bliźniaczych

Domy bliźniacze kojarzone są głównie z dwoma jednakowi i zrośniętymi ze sobą budynkami. Okazuje się jednak, że obecnie możemy liczyć na znacznie więcej możliwości. Chociaż lustrzane odbicia są najkorzystniejszą opcją, jeśli chodzi o koszty, to architekci są w stanie zaproponować nam nowoczesne i nieprzeciętne rozwiązania. Bliźniacze domy na sprzedaż dostępne są także w wersji niesymetrycznej, a właściciele większych działek mogą sobie pozwolić na znacznie większe rozczłonkowanie budynków. Kto będzie więc najbardziej zadowolony z takiego rozwiązania?

Domy w zabudowie bliźniaczej – dla kogo?

Domy bliźniaki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a szczególnie wśród wielopokoleniowych rodzin, które chcą zachować prawa własności do jednej nieruchomości oraz swojej prywatnej przestrzeni. Często na domy będące swoimi lustrzanymi odbiciami decyduje się zżyte ze sobą rodzeństwo, jak również przyjaciele chcący mieszkać blisko siebie i dzielić wspólnie ogród. Nic więc dziwnego, że wśród ofert deweloperów coraz częściej można natrafić na oferty tego typu nieruchomości.

Koszt bliźniaków

dom bliźniakDomy w zabudowie bliźniaczej wiążą się ze znacznie mniejszymi kosztami, niż ma to miejsce w przypadku domów wolnostojących. Można je postawić nawet na wąskiej i małej działce, co pozwala zmniejszyć koszty. Na oszczędność można też liczyć podczas okresu grzewczego, gdyż dzielona z sąsiadem ściana lepiej utrzymuje ciepło, więc budynek się wolniej wychładza. To jednak nie koniec oszczędności. Do redukcji wydatków za eksploatację domu mogą też się przyczynić wspólne przełącza elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne. Na o połowę mniejsze koszty można też liczyć, decydując się na wspólne przyłącze telekomunikacyjne.

Zaletą bliźniaków jest także to, że bez obaw można udać się na upragniony urlop, gdyż dom będzie strzeżony przez sąsiada. Można też liczyć na oszczędność, dzieląc się obowiązkami koszenia trawy po jednej i po drugiej stronie domu. Podobnie jest z odśnieżaniem posesji zimą, odwożeniem dzieci swoich i sąsiadów czy odwrotnie, jak również z robieniem wspólnych zakupów. Jeśli mamy ze sąsiadami przyjazne stosunki, to można liczyć na wiele korzyści i ułatwień.

Artykuł powstał przy współpracy z developerem z pod Poznania: pasieki-komorniki.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *