olejek do włosów

Olejki do włosów – kiedy je stosować?

Odpowiednio dobrane kosmetyki i sprzęt kosmetyczny potrafią zdziałać niemalże cuda na naszej głowie. Jeśli stosujemy się do zaleceń producentów, to możemy liczyć na uzyskanie pożądanych efektów w postaci piękniej fryzury. Ostatnio bardzo głośno zrobiło się na temat stosowania olejków do włosów. Oczywiście olejowanie kosmyków nie jest tak naprawdę żadną nowością i jest to sprawdzony patent na mocne oraz lśniące włosy od tysięcy lat. Okazuje się, że naturalne olejki do włosów są niezwykle skuteczne i świetnie odżywiają nawet zniszczone kosmyki. Kwestią kluczową jest jednak to, aby wiedzieć, jakie olejki wybrać oraz jak i kiedy je stosować.

Olejki fryzjerskie na straży pięknych włosów

Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o zakup olejków do włosów. Są one łatwodostępne i pozyskiwane z różnych roślin/orzechów. W sklepach znajdziemy zarówno olejki w stu procentach składające się z naturalnych olejów roślinnych, jak również olejki wzbogacone o dodatkowe substancje o działaniu nawilżającym/regenerującym/odżywczym/wzmacniającym. Oprócz czystych olejków są także olejki w sprayu, w serum, szamponie, odzywce czy masce. Wybór z pewnością jest ogromny, ale pojawia się pytanie, kiedy stosować olejki? W przypadku posiadaczek grubych i gęstych włosów zaleca się nakładać olejki na całą ich długość, a raz w tygodniu również na skórę głowy. Po naolejowaniu włosów należy zabezpieczyć je folią i przykryć ręcznikiem, po czym zostawić je na włosach przez co najmniej godzinę.

Posiadaczki krótkich włosów także mogą czerpać korzyści płynące z olejków. Dotyczy to nawet osób ze stosunkowo cienkimi włosami. W ich przypadku należy jednak pamiętać o tym, aby nie nakładać olejków na skórę głowy i najlepiej jest nie stosować ich w wersji solo, ale połączyć z ulubioną odżywką czy maseczką do włosów. Jeśli włosy mają tendencję do rozdwajania i plątania się, to można nałożyć olejek na całą noc, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko ich połamania i uszkodzenia. Olejki można także dodawać do balsamu do włosów, stosować po myciu na wilgotne kosmyki czy też na suche pukle. Dzięki temu będą lepiej odżywione i nawilżone oraz zabezpieczone przed warunkami klimatycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *