okulary sportowe poznań

Okulary dla sportowca

Okularom sportowym stawiane są nieco inne wymagania, niż parom użytkowanym na co dzień. Decydując się na zakup oprawek przeznaczonych do uprawiania sportu, warto mieć na uwadze kilka istotnych czynników.

Kształt oprawek i soczewek okularów sportowych

Okulary sportowe zazwyczaj posiadają nieco zakrzywiony, ergonomiczny kształt. Taka forma pozwala na lepszą ochronę przed wiatrem, owadami i kurzem, ponieważ konstrukcja lepiej przylega do twarzy użytkownika. Spędzanie czasu aktywnie, na świeżym powietrzu wymaga również zadbania o dobór odpowiednich soczewek. Modele zakrzywione i stosunkowo duże lepiej chronią oczy przed promieniowaniem UV. Mimo krzywizny, szkła mogą zapewniać prawidłową ostrość widzenia nawet osobom cierpiącym na wady wzroku. Oferujący nowoczesne okulary sportowe korekcyjne Poznań to miasto, w którym znaleźć można wiele doskonale wyposażonych sklepów.

Jakość materiałów okularów dla sportowca

Sportowe okulary powinny być lekkie, a zarazem wytrzymałe. Soczewki muszą być wykonane z materiałów odpornych na upadki i uderzenia. W przypadku oprawek poza lekkością wskazana jest także elastyczność, dzięki której okulary nie będą się zsuwały z twarzy. Warto wybrać model z dodatkową osłonką, powstrzymującą spływanie do oczu potu. Warto mieć na uwadze także miękki nosek czy regulowane zauszniki, w które wyposażanych jest wiele modeli.

Kolor szkieł sportowych okularów

Barwa soczewek powinna być dopasowana do warunków użytkowania okularów. Kolor szkła może bowiem poprawić kontrast widzenia. Szare i zielone soczewki ułatwiają ocenę odległości, natomiast brązowe mogą skutecznie blokować oślepiające światło niebieskie. Soczewki pomarańczowe oraz żółte są w stanie poprawić widoczność przy większym zachmurzeniu. Często stosowane są podczas jazdy na nartach oraz wycieczek górskich. W lecie wskazane jest użytkowanie sportowych okularów z zabarwieniem soczewki na maksymalnym poziomie około 70 procent. Zimą lepiej sprawdzą się natomiast modele z zabarwieniem na większym poziomie, sięgającym nawet 90 procent.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *