żaluzje fasadowe poznań

O czym warto pamiętać przy wymianie okien i drzwi

Zima jest najlepszą porą, aby sprawdzić czy nasze okna lub drzwi są odpowiednio szczelne. Jeżeli tak nie jest, to warto jak najszybciej zainwestować w nowe okna lub drzwi pcv, dzięki którym będzie można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się na co zwrócić szczególną uwagę wymieniając drzwi i okna PCV Poznań.

Wymiana okien od a do z

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że jedynie właściwy montaż ma największy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie okien lub drzwi. Profesjonalny montaż z odpowiednią starannością, pozwoli nam w 100% wykorzystać największe zalety okien PCV i umożliwi ich bezproblemowe użytkowanie na wiele długich lat.

O czym należy pamiętać?

Wybierając okna lub drzwi pcv warto zwrócić szczególną uwagę na ich wymiary. Pamiętać należy o tym, że ich wielkość powinna być stosownie mniejsza od wysokości i szerokości otworu w murze. Jeżeli oścież będzie większa, to łatwiej będzie prawidłowo ustawić nowe okno i dokładnie je uszczelnić ze ścianą. Odpowiedni otwór w murze ułatwi także zamontowanie parapetu zewnętrznego i wewnętrznego.

Jaki luz warto zachować?

Odstęp pomiędzy ramą okna a ościeżem nazywany jest potocznie luzem dylatacyjnym lub montażowym. Jego szerokość w dużej mierze uzależniona jest od rodzaju okna i od wielkości. Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie osadzenie ramy okna pcv z zachowaniem idealnego poziomu i pionu. Warto skorzystać z specjalnych klinów, aby unieruchomić okno.

Elementy mocujące

Warto zwrócić uwagę także na elementy mocujące. Dobór odpowiednich elementów mocujących uzależniony jest od rodzaju materiału z jakiego wykonane są ściany. Kotwy metalowe i dyble z płaszczem stalowym doskonale sprawdzą się w przypadku ścian z betonu, cegły ceramicznej, gazobetonu, pustaków keramzytowych i popularnych ścian wapienno-piaskowych. W konstrukcjach drewnianych lu stalowych lepszym rozwiązaniem są zwykłe śruby. Pamiętać należy również i o tym, aby zachować odpowiednią odległość punktów mocować od naroża okna lub drzwi (przynajmniej 15cm).

Żaluzje fasadowe Poznań

Żaluzje fasadowe to doskonałe dopełnienie do Twoich okien. Dziś jest to najmodniejsze rozwiązanie dla osób poszukujących nieskazitelnego stylu oraz praktycznych rozwiązań.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *