Niepłodność u mężczyzn – naturalne metody przeciwdziałania

Dzisiejsza cywilizacja i tryb życia znacząco wpływają na płodność kobiet i mężczyzn. Przyczyny niepłodności panów należy poszukać w środowisku, trybie życia, żywności lub niekiedy wrodzonym wadom ciała. Mężczyźni są szczególnie narażeni na niepłodność ze względu na charakter ich pracy, wysoki stres, przepracowanie i mnóstwo innych czynników. W jaki sposób mogą oni przeciwdziałać temu stanowi rzeczy? Przyjrzyjmy się kilku naturalnym metodom dbania o płodność panów.

Naturalnie nie znaczy nieskutecznie

Zwiększenie jakości nasienia jest jednym z pierwszoplanowych działań. Za nasienie niskiej jakości uważa się to, które ma mniej niż czterdzieści milionów plemników na centymetr sześcienny. Mała jakość spermy albo niska ruchliwość plemników mogą być spowodowane toksynami, które dostają się do ciała z otoczenia, z żywnością lub z używkami. Okazuje się, że papierosy są ważną przyczyną tego stanu rzeczy. Rzucenie palenia poprawi u panów nie tylko jakość nasienia, ale wygląd skóry i włosów. To kolejny po nowotworach powód, by rzucić palenie.

Praca w miejscu zanieczyszczonym też wpłynie na płodność mężczyzny. Rozpuszczalniki, farby, kleje,  wszystkie te substancje regularnie wdychane spowodują utratę zdrowia i powikłania. Wiadomo, że nie zawsze prosto jest zmienić pracę. Lecz gdy tylko będzie to możliwe, należy unikać miejsc o wysoce ryzykownym stężeniu chemikaliów. Jeżeli ktoś waha się, czy rzucić pracę, która nie sprzyja zdrowiu, to siły dodać może mu pewna myśl: „jeżeli stracimy na stałe zdrowie lub życie to cóż nam po pieniądzach?„.

Zdrowie w ruchu i diecie

Wzmocnienie naturalne męskiej płodności nie może odbyć się bez ulepszonej diety i ruchu na świeżym powietrzu. Panowie powinni spożywać posiłki adekwatne do ich trybu życia i ćwiczeń. Jeżeli ktoś nie zna się na rzeczy, warto wybrać się do zawodowego dietetyka i pod jego okiem uzyskać cenne wskazówki. Tak samo ważne są ćwiczenia. Bieganie, rower czy basen są niezbędnymi elementami codzienności każdego zdrowego i płodnego mężczyzny. Wzmocniony aktywnością fizyczną i bogatą dietą organizm będzie produkował nasienie wysokiej jakości.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *