maszyny do szycia sklep

Co należy wiedzieć przed zakupem manekinów krawieckich?

Manekiny krawieckie to akcesoria o których zbyt często nie myślą ludzie odwiedzający sklepy z modą. Tymczasem ich znaczenie i wpływ na zakup danego towaru jest istotny. Większość dobrze prosperujących przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę, doceniając zalety posiadania profesjonalnych manekinów ekspozycyjnych.

Manekiny krawieckie jako element wystawowy…

Wchodząc do sklepu z modą, skupiamy swój wzrok na odzieży. To ona przyciąga naszą uwagę, a otoczenie w jej pobliżu jest jakby mniej ważne. Badania amerykańskich naukowców wprawdzie wskazują, że na naszą decyzję zakupową coraz większy wpływ mają takie czynniki jak muzyka w sklepie, rozlokowanie towarów, ulokowanie ich na tzw granicy zasięgu wzroku. Nie mniej jednak niezwykle ważną funkcję pełnią również akcesoria do sklepów odzieżowych. Pozycją obowiązkową w tym segmencie są tzw. manekiny ekspozycyjne. Są to formy przybierające kształt dorosłego człowieka czyli kobiety i mężczyzny. W sektorach z odzieżą dziecięcą możemy dostrzec także manekiny dziecięce. Wszystkie rodzaje manekinów łączy wspólny mianownik, mianowicie funkcjonalność. Manekiny krawieckie są przeznaczone do ekspozycji odzieży w sklepach.

… a także wyposażenie pracowni projektującej odzież

W przypadku manekinów odzieżowych niezwykle ważne jest to z czego są wykonane. Materiał determinuje bowiem ich wytrzymałość. Oczywiście równie ważna jest także forma, ponieważ odzież musi dobrze pasować na manekinie. Większość korpusów wykonanych jest ze styropianów, zaś wykończone za pomocą elastycznej tkaniny o określonym kolorze. Przy zakupie manekinów należy zwracać uwagę na możliwość regulacji rozmiaru. Manekiny krawieckie to nie tylko element wystaw sklepowych. Pamiętać należy, że stanowią one wyposażenie każdej pracowni, w której projektuje się odzież. Z ich wykorzystaniem projektowanie ubrań staje się zdecydowanie prostsze. Praktycznie każdy sklep z maszynami do szycia powinien mieć do dyspozycji manekin krawiecki w swoim asortymencie. Decydując się na zakup manekinów pamiętajmy o tym, aby były trwałe i funkcjonalne, oraz mogły nam służyć na lata.
materiały do szycia

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *