stelaże

Materac dla emeryta – jaki wybrać?

Sen osoby starszej bardzo często nie jest wystarczająco komfortowy i regenerujący. Wraz z wiekiem zwiększają się wymagania dotyczące łóżka, na którym śpimy. Zaczynają przeszkadzać nawet najdrobniejsze wady, których jeszcze kilka lat temu nawet nie zauważaliśmy. Nierzadko pojawia się problem zwiotczałych mięśni. Układ kostny jest bardziej narażony na wszelkie niedociągnięcia materaca. Dla osoby starszej nawet miękki materac może wydawać się niewygodny i zbyt twardy. Noc przynosi tylko dodatkowe dolegliwości bólowe, przez co taka osoba budzi się zmęczona. Czy można sobie z tym poradzić? Oczywiście, że tak. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni materac, który będzie odpowiedni dla emeryta.

Elastyczne dopasowanie

Większość łóżek wyposażonych jest w materac sprężynowy, który bardzo często może być niewystarczający dla osoby starszej. O ile młoda i w pełni sprawna osoba obudzi się odprężona i napełniona energią, to emeryt może być niezadowolony z takiej jakości snu. Rozwiązaniem zalecanym nawet przez doświadczonych lekarzy jest materac piankowy. Jest to model, który elastycznie dopasowuje się do użytkownika. Nie jest, ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Ciało nie zapada się, jednak jest przyjemnie otulane przez powierzchnię materaca. Ponadto materac piankowy jest w stu procentach bezpieczny dla kręgosłupa oraz mięśni. Nie obciążą ich, ani nie powoduje dodatkowych urazów.  Materac zmienia swoją twardość w zależności od ułożenia ciała.

Odpowiedni stelaż

Po wybraniu właściwego materaca, czas na wybór dobrego stelaża. W przypadków osób starszych obłożnie chorych lepiej zainwestować w elektryczny stelaż. Stelaże elektryczne są w tym przypadku ogromnym ułatwieniem zarówno dla osoby starszej, jak i tej, która się nią opiekuje na co dzień. Co prawda, jest to dość spory wydatek, jednak z pewnością takie łóżko przyniesie oczekiwane efekty. Emeryt bez najmniejszego wysiłku będzie mógł dowolnie zmieniać pozycję. Daje to dużą swobodę, gdyż zmiana położenia nie wymaga pomocy nikogo z zewnątrz.

Warto również zainwestować w wodoodporny pokrowiec na materac, dzięki któremu zachowanie higieny stanie się całkowicie bezproblemowe.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *