lakiery do włosów

Lakiery do włosów – podstawowe informacje

Fryzjerskie lakiery do włosów niezbędne dla wielu osób są wręcz niezbędne do codziennej stylizacji. Za ich pomocą można szybko utrwalić fryzurę, dzięki czemu można cieszyć się pożądanym lookiem bez dodatkowych poprawek przez bardzo długi czas. Tego typu kosmetyki do włosów nadają się zarówno dla posiadaczek krótkich, jak długich kosmyków. Warto przy ich wyborze zwrócić jednak uwagę nie tylko na kwestię utrwalenia, ale także na właściwości odżywiające i nadające blasku włosom. Co zatem warto wiedzieć o lakierach do włosów i jak wybrać ten odpowiedni?

Rodzaje dostępnych lakierów do włosów

Obecnie na rynku mamy do dyspozycji zarówno lakiery mokre, jak i suche. Te pierwsze nakłada się na mokre włosy i działają one podobnie jak lotniony. Tego typu lakiery pozwalają uzyskać trwalszy efekt od tych suchych i stanowią one bazę do dalszego modelowania fryzury. Występują w formie atomizerów lub sprayów. Lakiery suche z kolei dostępne są tylko w postaci sprayu. Wystarczy nim spryskać włosy i po chwili cieszyć się efektem utrwalenia. Są one delikatniejsze niż mokre lakiery, ale służą one do wykończenia fryzury, a nie do stylizacji.

Na jaki lakier do włosów się zdecydować?

Podczas kupowania lakieru do włosów należy zwrócić uwagę na jego skład oraz moc. Znacznie ma także to, aby był on przeznaczony do rodzaju posiadanych włosów. W przypadku włosów cienkich zaleca się zakup lakieru suchego o mocy 3-4. Dobrze jeśli będzie miał on w skaldzie witaminę B5, aloes czy witaminę E. Dla włosów kręconych polecane są lakiery przeznaczone do loków z napisem flexible. Chodzi o to, aby lakier nie tylko utrwalił skręt loków, ale nadał im także elastyczności i ułatwił rozczesywanie włosów. W przypadku włosów farbowanych najlepiej jest sięgnąć po lakiery nabłyszczające, które odżywią kolor. Z kolei posiadaczki włosów przetłuszczających się powinny sięgnąć po lakiery o lekkiej formule, zawierające w składzie jedwab czy pantenol. Kosmetyki typu pure pozwolą uniknąć nieestetycznie wyglądającego efektu sklejonych włosów oraz ich niepotrzebnie nie obciążą.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *