materace producent

Kiedy należy wymienić materac?

Przychodzi moment, gdy nasz ulubiony materac przestaje spełniać swoje zadanie. Jest to najlepszy czas, aby zakupić nowy model. Z pewnością od razu odczujemy różnicę. Wiele osób nie ma pojęcia, że nawet dobrze wyglądający materac może być już całkowicie wyeksploatowany. Chociaż na pierwszy rzut oka prezentuje się on dobrze, to dawno już zatracił swoją funkcjonalność. Na co warto zwrócić uwagę?

Pogorszenie komfortu użytkowania

Materac nadaje się do wymiany, gdy przestaje być po prostu wygodny. Po pierwsze, odczuwamy na naszym ciele nieprzyjemny ucisk sprężyn znajdujących się wewnątrz materaca sprężynowego. W przypadku modeli z wypełnieniem można wyczuć wyraźne „skupiska” – w jednym miejscu wypełnienia jest za mało, w innym zaś za dużo. Taka deformacja sprawia, że ciężko znaleźć wygodną dla siebie pozycję. Często zagłębienia są widoczne nawet na powierzchni materaca. Układając się do snu, czy też przekręcając się można usłyszeć uciążliwe dźwięki, które zakłócają spokój. Początkowo nie są one zbyt głośne, jednak z czasem nabierają na intensywności.

O zniszczonym materacu może również świadczyć fakt, że zapada się on pod wpływem ciała. Mowa tutaj o dużych zagłębieniach, które najczęściej występują w centralnej części.

Materace producent dobrej jakości produktów powinien podkreślać, że maksymalny okres eksploatacji wynosi około 7 lat. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak intensywnie był wykorzystywany dany materac, jednak powinniśmy mieć na uwadze to, że nie istnieją modele, które można non stop użytkować przez kilkanaście, czy też kilkadziesiąt lat. Prędzej, czy później pojawią się pierwsze oznaki zniszczenia.

Dolegliwości bólowe i rozdrażnienie

Na uwagę zasługuje fakt, że jakość materaca przekłada się bezpośrednio na jakość snu. Materac w złym stanie może być przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Mowa tutaj o m.in. bólach karku, kręgosłupa, czy też mięśni. Ponadto pogorszeniu ulega krążenie krwi. Wynika to z faktu nierównomiernego nacisku na ciało. Zniszczony materac osłabia również regenerację organizmu podczas snu. To właśnie przez to po wstaniu z łóżka czujemy się zmęczeni oraz pozbawieni energii. W efekcie prowadzi to do rozdrażnienia oraz pogorszenia koncentracji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *