przeprowadzka transport

Jak zaplanować przeprowadzkę?

Przeprowadzka wcale nie musi być horrorem. A tak naprawdę w dużej mierze jej przebieg zależy od naszego skutecznego planowania. Więc wyposażcie się w liczne kartony i obowiązkowo folię bąbelkową i zaczynamy!

plan

Nie daj się zwariować

Przygotowując się do przeprowadzki pamiętaj, że nie wszystko pójdzie tak, jak wcześniej to zaplanowałeś/aś. Podczas tak złożonego procesu wiadomym jest, że nie wszystko da się przewidzieć, a związku z tym, po co niepotrzebnie tracić nerwy?
Kluczem do udanej przeprowadzki jest przede wszystkim pogrupowanie rzeczy, które przenosić będziemy na nowe mieszkanie, a także na te, które nie będą nam w nowym lokum potrzebne. Te z kategorii numer 2 powinniśmy systematycznie wyrzucać, natomiast te, które zabieramy ze sobą, grupować tematycznie.

Uważaj na drobne przedmioty

Przy przeprowadzce najwięcej problemów sprawiają właśnie drobiazgi. Te powinno się przechować w specjalnych pojemnikach, które ewentualnie dodatkowo zabezpieczyć można zwykłą taśmą. Tyczy się to zarówno artykułów kuchennych, jak i kosmetyków.
Najgorzej jest chyba jednak z cennym szkłem. Tutaj z pewnością naszym przyjacielem okaże się folia bąbelkowa. Zamiast jednak przekłuwać kolejne baloniki warto nią owinąć rzeczy, które są szczególnie kruche i delikatne – naczynia, wazony, kubki i inne.

dziecko przeprowadzka

Dziecko z dala od przeprowadzki

Mali pomocnicy na pewno będą rwali się do pracy, jednak ich pomoc niestety może okazać się bardziej kłopotliwa, niż byśmy chcieli. Dziecko lepiej zostawić pod opieką dziadków, przyjaciół, albo w ostateczności zapewnić mu odpowiednią rozrywkę np. w postaci tabletu z bajkami.

Pakujemy rzeczy osobiste

Pościel najlepiej spakować do jednego kartonu, który oznaczony zostanie specjalnym napisem. Wtedy nawet, gdy zapadnie już noc po przeprowadzce, i nie będziecie mieli siły na rozpakowywanie wszystkich kartonów, ten z niezbędnymi rzeczami do spania odnajdziecie bez problemu.
Ubrania, które znajdują się na wieszakach warto pakować razem z nimi, bez zdejmowania. Ten sposób zdecydowanie ułatwi Wam późniejsze rozpakowanie. Te składane staraj się upakować jak najbardziej ciasno. Dzięki temu możliwe, że nie będziesz musiał/a składać ich ponownie przy rozpakowywaniu.

Odpowiednia taktyka

Wszystkie rzeczy przeznaczone do przeprowadzki należy pakować po kolei. Oznaczenie ich przeznaczenia do poszczególnych pokojów, czy szafek zdecydowanie ułatwi ich odnalezienie podczas wypakowywania. Wszystkie zapakowane kartony do przeprowadzki warto ustawić w jednym pokoju. Najlepiej tym znajdującym się najbliżej wyjścia. Dzięki czemu ich wynoszenie będzie szybsze, a cała przeprowadzka sprawniejsza. Już w trakcie trwania przeprowadzki będziecie mogli delikatnie ogarniać stare mieszkanie. Wypakowywanie na nowym mieszkaniu można zacząć już wtedy, gdy pojawią się pierwsze kartony. Warto działać na bieżąco. Przygotuj sobie również specjalny karton na odpadki.

Poczytaj także o tym, jak dobrze pakować przesyłki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *