akumulatory online

Jak zadbać o akumulator zimą?

Wiele osób zapomina o tym, że o akumulator trzeba dbać, a myśl o nim pojawia się dopiero wtedy, gdy zaczyna on odmawiać posłuszeństwa. Zbliża się zima, a jest to czas, kiedy w wielu samochodach padają akumulatory. Czas się zabezpieczyć i dowiedzieć się, jak zadbać o akumulator zimą!

Pamiętaj o sprawdzaniu stanu akumulatora

Zimą warto regularnie sprawdzać stan akumulatora. Taką kontrolę możesz odbyć w warsztacie samochodowym – plusem takiej usługi jest to, że większość warsztatów nie pobiera za nią opłat. Możesz więc bez problemu sprawdzić jak działają akumulatory i zadbać o ich stan zimą. Taką kontrolę możesz odbyć raz na miesiąc lub raz na dwa tygodnie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, czy akumulator działa poprawnie.

Czyść akumulatory

Akumulatory należy regularnie czyścić. Jest to zabieg bardzo ważny, ponieważ dba on o jego żywotność. Czyścić należy obudowę oraz bieguny akumulatora. Najlepiej robić to ściereczką antystatyczną. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko występowania niepożądanych wyładowań elektrycznych, a pojawić się one mogą, jeśli bieguny zetkną się z brudem.

Sprawdź stan połączeń elektrycznych

Jeśli chcesz zadbać o żywotność akumulatora zimą, to koniecznie sprawdź, czy połączenia elektryczne są solidne. Jeśli klemy nie są dokręcone, zrób to w razie potrzeby.

Dbaj o sprawne ładowanie

Musisz pamiętać, że akumulatory ładują się do końca, jeśli poruszasz się samochodem na długich dystansach. Na krótkich nie ma na to szans, a to zwiększa ryzyko wystąpienia awarii. Jeśli więc masz okazję, poruszaj się autem na długich dystansach, by uniknąć awarii zimą.

Zmniejsz ogrzewanie

Jeśli chcesz zadbać o akumulatory, pamiętaj, że najwięcej energii zużywa ogrzewanie tylnej szyby. Dużo energii pobierają również grzane fotele i dmuchawy. Tak więc zmniejsz częstotliwość używania tych urządzeń w samochodzie, szczególnie kiedy jesteś na postoju lub czekasz na światłach. Jeśli to zrobisz, akumulator nie wyczerpie się tak bardzo, a to zmniejszy ryzyko występowania awarii.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *