leczenie alergii wrocław

Jak radzić sobie z alergiami?

Alergia to nieprzyjemna dolegliwość, która może znacząco obniżyć jakość życia. Nie istnieje jedna skuteczna metoda na to, aby pozbyć się uporczywych objawów. Profesjonalne leczenie alergii może przynieść jednak oczekiwana ulgę. Oprócz leczenia farmakologicznego warto również wprowadzić zmiany w życiu codziennym. Dzięki temu intensywność alergii będzie znacznie mniejsza.

Ogranicz emisje pyłków

Dobrze jest wyposażyć odkurzacz w profesjonalny filtr HEPA, który ogranicza rozprzestrzenianie się pyłków podczas sprzątania. Istotne jest również to, aby regularnie go wymieniać (minimum raz na trzy miesiące). W ten sposób zmniejszymy ryzyko emisji szkodliwych pyłków w mieszkaniu. Im słabszy filtr, tym więcej zanieczyszczeń oddawanych jest na zewnątrz urządzenia.

Należy także pamiętać o tym, aby ograniczyć ilość elementów przyciągających kurz. Alergicy powinni zrezygnować z dużej ilości ozdób. Z półek powinny zniknąć wszelkie porcelanowe figurki, czy też naczynia. Mowa tutaj w szczególności o półkach odkrytych. Należy również pozbyć się dekoracyjnych poduszek, które pochłaniają ogromną ilość kurzu.

Zadbaj o właściwy poziom higieny

Każdy alergik powinien minimum raz w tygodniu prać pościel, czy też grube, mięsiste zasłony. Pranie powinno odbywać się w temperaturze minimum 80 stopni Celsjusza. Jest to jedyny skuteczny sposób na to, aby pozbyć się roztoczy oraz innych zanieczyszczeń. W przypadku elementów, których nie można tak często czyścić (np. materaców) zaleca się stosowanie specjalnych pokrowców antyalergicznych.

Stwórz sprzyjający mikroklimat

Wysoka wilgoć w pomieszczeniu często jest powodem nasilenia się alergii. Właśnie dlatego ważne jest, aby wewnątrz mieszkania panował sprzyjający mikroklimat. Przydatny może okazać się osuszacz powietrza. Dobroczynny wpływ ma również domowa klimatyzacja, dzięki której można kontrolować poziom wilgotności powietrza. Istotnym jest, aby poziom wilgotności był mniejszy niż 50%, ale większy niż 30%. Zbyt suche powietrze może działać drażniąco.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *