koszulki z nadrukiem

Jak prać koszulki z nadrukiem?

Koszulki z nadrukiem są odzieżowym hitem ostatnich lat. Noszą je praktycznie wszyscy. Są nie tylko świetnym ubraniem na co dzień, ale i również doskonałym pomysłem na prezent. Projekt nadruku wykonać można samemu lub wybrać go z setek tysięcy dostępnych wzorów. Trzeba jednak wiedzieć, co zrobić, by nadruk na koszulce przez dłuższy czas pozostał nienaruszony. Jak prać koszulki z nadrukiem?

By koszulka służyła długo…

Koszulka z nadrukiem jest dość delikatnym elementem odzieży i należy się jej specjalne traktowanie. Co prawda, niektórzy producenci gwarantują wysoką jakość swoich wyrobów, umożliwiającą pranie ich w pralce na normalnym trybie, jednak dla pewności z koszulką z nadrukiem lepiej obchodzić się ostrożnie.

Zaleca się, by koszulki tego typu prać ręcznie, z użyciem delikatnych środków piorących. Lepiej unikać stosowania wszelkiego rodzaju wybielaczy lub odplamiaczy, a uporczywe plamy usuwać przy pomocy delikatnych, naturalnych sposobów.

Nie każdy ma jednak czas i chęci na pranie swoich koszulek ręcznie, zwłaszcza jeśli posiada ich sporą ilość. Dlatego, jeśli się chce, można uprać je w pralce. Trzeba jednak wybrać krótki program, o temperaturze nieprzekraczającej trzydziestu stopni. Koszulka w czasie prania powinna być przewrócona na lewą stronę. Lepiej także unikać wirowania, które mogłoby zniszczyć nadrukowaną aplikację.

Pielęgnacja po praniu

Wypraną koszulkę można rozwiesić do jej całkowitego wyschnięcia. Jeśli jest potrzeba jej prasowania, można to zrobić na niskiej temperaturze, koniecznie wywijając ją na lewą stronę. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest prasowanie koszulki przez jakąś delikatną tkaninę.

Aby uniknąć przebarwień, koszulki nie powinno się suszyć na otwartym słońcu, lepiej rozwiesić ją w przewiewnym, lekko zacienionym miejscu.

Podsumowanie

Zabawne nadruki, okolicznościowe napisy, ostatnie hity popkultury – to wszystko może znaleźć się na koszulkach z nadrukiem. Wiele osób narzeka na ich niską jakość, nie wiedząc, że najczęściej wpływ na powstałe uszkodzenia ma niewłaściwa pielęgnacja i troska.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *