dezynsekcja - obrazek1

Proste zasady, dzięki którym unikniesz wizyty niepotrzebnych gości w swoim domu…

Chyba każdy zgodzi się z tym, że wnętrze domu powinno być czyste. Dbając o porządek i zachowując odpowiednie zasady higieny, możemy bardzo łatwo zapobiec wizycie niepotrzebnych gości. Takich jak chociażby myszy, szczury, bakterie czy insekty.

karaluch - obrazek 2

Usuwanie nieproszonych gości z wnętrza domu nie dotyczy wyłącznie insektów. Wręcz przeciwnie – procesy dezynfekcyjne, deratyzacyjne i dezynsekcyjne są odpowiedzialne za usuwanie (kolejno) bakterii, gryzoni a także – insektów. Jeśli jednak będziemy pamiętać o kilku ważnych zasadach, wizyta specjalisty zajmującego się usuwaniem wspomnianych, nieproszonych gości, wcale nie będzie konieczna.

O czym warto pamiętać?

1. Odkurzaj – odkurzaj wnętrze swojego domu możliwie jak najczęściej. Szczególnie dbaj o wnętrze kuchni. Najlepiej nie pozostawiaj jakichkolwiek resztek jedzenia. Usuń je za pomocą miotły lub odkurzacza.

2. Koniecznie trzymaj śmieci w szczelnie zamykanym kuble – otwarty pojemnik na odpadki szybko może stać się miejscem, w którym będzie pełno bakterii, szczurów i innych, niepotrzebnych gości.

3. Dezynfekcja i deratyzacja nie będą wcale potrzebne, jeśli pozostałości po sypkim jedzeniu pozostawimy w szczelnych opakowaniach. Dzięki temu rozwiązaniu, na resztkach np chipsów nie będą się rozwijać drobnoustroje.

4. Najprostsza dezynfekcja to… unikanie zawilgocenia poszczególnych pomieszczeń. Nie przelewaj więc doniczek z kwiatkami, naprawiaj cieknące krany itd. Bakterie wręcz uwielbiają ciepłe, wilgotne miejsca, w których skutecznie mogą ukryć się przed światem.

5. Warto pamiętać o codziennym usuwaniu okruchów jedzenia bezpośrednio spod urządzeń kuchennych. Okruchy zwykle pozostają w trudno dostępnych miejscach. Mimo to gryzonie są w stanie dotrzeć do nich bardzo szybko. Jeśli zadbasz o to, by w Twoim domu nie pozostawały niepotrzebne resztki jedzenia, deratyzacja wcale nie będzie potrzebna.

A co, jeśli pomimo przestrzegania tych wszystkich zasad szkodniki i tak się pojawiają? Wtedy jedynym rozwiązaniem będzie zatrudnienie profesjonalnej firmy, zajmującej się na co dzień oczyszczaniem domu z przeróżnych szkodników. Warto też uzbroić się w cierpliwość – proces oczyszczania domu z niepotrzebnych gości może trwać nawet kilka tygodni. Pamiętaj, że karaluchy nie są takie sympatyczne i kochane jak na poniższym filmie!

Tekst tworzony we współpracy z serwisem inso-tech.com.pl – zajmującym się specjalistycznie deratyzacją i dezynsekcją.

Zobacz też: likwidacja gniazd os i szerszeni!

2 komentarze

  1. Ja mam ciągły problem z dezynsekcją mieszkania od kiedy je kupiłem. Poprzedni właściciel zataił informację o zawilgoceniu ciepłego parteru i przez to karaluchy bez przeszkód ciągle nawracają…

  2. Karaluchy to bardzo niebezpieczne stworzenia a walka z nimi często przeradza się w istne piekło…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *