kosmetyki do brody

Jak pielęgnować brodę?

Każdy posiadacz pięknego i zadbanego zarostu wie, jak ważna jest jego pielęgnacja i dobrej jakości kosmetyki do brody. Zawsze ma przy sobie kilka niezbędnych gadżetów, które dokładnie rozczeszą włosy i je odżywią.

KARTACZ DO BRODY

Jednym z takich przydatnych przedmiotów jest kartacz do brody. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się po prostu szczotka bez rączki, wyglądem przypominająca szczotki do butów. Dzięki temu kartacz jest wygodny w chwycie i pozwala na precyzyjne ruchy. Przy wyborze dobrego kartacza, warto zwrócić uwagę na tworzywo, z którego wykonany jest włos – powinno być naturalne i pochodzić najlepiej od dzika. Miękkie włosie zalecane jest Panom z krótszym zarostem; twarde dla prawdziwych brodaczy.

SZAMPON DO BRODY

Podczas dnia w brodzie gromadzi się wiele niepożądanych elementów: okruchów jedzenia, pyłów i tym podobnych. Dlatego bardzo istotne jest regularne mycie brody. Zalecany jest do tego specjalny szampon – inny niż ten, którego używa się do mycia włosów. Specjalny produkt dba zarówno o włosy brody, jak i o skórę podbródka i szyi – zapobiega lub łagodzi podrażnienia i wypryski.

OLEJEK DO BRODY

Olejek do brody to prawdziwy niezbędnik dla każdego właściciela bujnego zarostu. Zadaniem tego kosmetyku jest dogłębne nawilżenie włosów, dodanie im naturalnego połysku i zdrowego wyglądu. Regularne stosowanie olejków pozytywnie wpłynie na strukturę włosa i sprawi, że broda będzie miękka, miła w dotyku i zacznie się lepiej układać. Dodatkowo, olejki cechują się pięknymi aromatami, które na długo utrzymają się na zaroście.

REGULARNE PRZYCINANIE

Piękna broda to zadbana broda. A zadbana broda to taka, która jest ujarzmiona i ładnie się układa. Dlatego tak ważne jest jej regularne przycinanie. Ci, którzy mają dużą wprawę mogą robić to sami w domu – warto się wtedy zaopatrzyć w dobrej jakości nożyczki i trymer. Początkujący zaś powinni odwiedzać barbera, czyli fryzjera specjalizującego się w męskich fryzurach i zarostach. Dzięki temu końcówki włosów będą zadbane, a całokształt brody zachwyci schludnym, eleganckim wyglądem.

kosmetyki do brody

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *