czy impreza integracyjna się opłaca

Jak impreza firmowa poprawia stosunki w pracy?

Każda firma dbająca o poprawną komunikację stara się zapewnić wszelkie narzędzia, które ją ułatwią. Prawidłowe stosunki w pracy wpływają na kreatywność i rozwój. Przedsiębiorstwa chcące osiągać sukcesy  powinny dokładać wszelkich starań, aby osoby zatrudnione rozmawiały ze sobą i doskonale się rozumiały.

Jak impreza integracyjna zmienia komunikację?

Wyjazdy integracyjne, jak sama nazwa mówi mają na celu integrowanie pracowników. Organizując wspólny pobyt w SPA, hotelu lub inną formę rozrywki, która wiąże się z noclegiem można mieć pewność, że pracownicy podczas wspólnie spędzanego czasu będą mieli okazję lepiej się poznać. W ten sposób zaczną ze sobą rozmawiać i cieszyć się czasem wolnym od pracy.

Korzyści dla firmy

Impreza integracyjna pomaga lepiej poznać pracowników, a nawet ich mocne i słabe strony. Prawidłowa komunikacja w połączeniu z lepszą znajomością osób w firmie wpływa na:

  • szybsze wykonywanie zadań,
  • awanse,
  • tworzenie kreatywnych projektów,
  • sprawniejsze realizowanie pomysłów.

Osoby, które czują większą przynależność do grupy i akceptację są bardziej zdeterminowane do osiągania sukcesów, co mobilizuje ich do lepszego wykonywania swoich obowiązków.

Jesteś dla mnie kosztem….

jak nie zneichęcać pracownika do pracyPracodawca informujący swoich pracowników o kosztach z jakimi wiąże się ich zatrudnienie oraz nieustannie odmawiający podjęcia inicjatyw ze względu na ograniczony budżet nie może liczyć na rozwój firmy. Osoby czujące się zbędnym obciążeniem finansowym szukają sposobu, który pomoże zachować stanowisko pracy, co uniemożliwia osiąganie sukcesów. W ten sposób umiera kreatywność…

Pracownicy, którzy są zapraszani na wyjazdy integracyjne wiedzą, że system, w którym pracują nie jest „niewolniczy”. Chodzi tutaj o nagradzanie za poświęcenie dla firmy.

 

2 komentarze

  1. Imprezy integracyjne są super ! ja mam międzynarodowe towarzystwo, więc kiedyś byliśmy wspólnie na lekcjach nauki języka polskiego 🙂 ile było śmiechu xd

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *