aranacja łazienki fot01

Jak ciekawie udekorować łazienkę?

Łazienka potrafi być magiczna. To również miejsce relaksu, w którym możemy na chwilę zapomnieć o wszystkich planach i zobowiązaniach, które nas nawiedzają. Oprócz tego, że musi być w niej czysto, warto zadbać o jej estetyczność. W końcu nie tylko my będziemy z niej korzystali, ale także i potencjalni goście! Jak więc się do tego zabrać? Co będzie dla naszej łazienki najlepsze?

Łazienki zwykle nie należą do największych (szczególnie w blokach mieszkalnych), ale to nie szkodzi – małe przecież jest piękne! Dlatego należy się postarać, żeby nie przesadzić z ilością mebli i dodatków. Musi być przytulnie, ale i funkcjonalnie. Poniżej przedstawiamy kilka rad, jak ciekawie udekorować łazienkę.

  1. Jasne kolory

Przede wszystkim powinny dominować kolory bieli i beżu, zarówno na ścianach, jak i z całym wyposażeniem. Jak już wspominaliśmy, łazienki to często małe pomieszczenia, a jasne kolory optycznie je powiększają (poza tym – są symbolem czystości). Ludzie często interpretują ciemne kolory (zwłaszcza czerń) z elegancją i klasą, ale do łazienki się to niespecjalnie nadaje – będąc w takiej łazience ma się poczucie przebywania w jaskini i jest bardzo przytłaczająca.

  1. Natura

Polecamy to głównie łazienkom, które mają okno; zielone rośliny w doniczkach dadzą ładny, naturalny efekt. Wiele z nich bardzo dobrze sobie radzi w wilgotnych warunkach, dlatego nie musimy się martwić o ich ewentualne cierpienie. Zabieg ten ożywi każdą łazienkę i ją nieco „udomowi”.

  1. Obrazy

Wielu się zdziwi, ale minimalistyczne, odpowiednio dobrane do wystroju obrazy mogą wspaniale się prezentować w łazience. Mogą to być wykonane na płótnie ilustracje, plakaty, albo fotografie. Muszą tylko zostać oprawione w taki sposób, by były chronione przed wilgocią i wysokimi temperaturami. Również obraz namalowany na ścianie nie będzie złym pomysłem – bardzo popularne są od kilku lat motyw z drzewami albo kwiatami. Ważne tylko aby nie przesadzić z kolorami i wielkością – pamiętajmy, łazienka nie może przytłaczać!

  1. Lustra

Nie od dziś wiadomo, że dzięki lustrom pomieszczenie wydaje się większe. Można też to zastosować w łazience – ładnie ozdobione, duże zwierciadło nie tylko się przyda do codziennego użytku, ale również da więcej przestrzeni.

  1. Koszyki

Szczególnie te wiklinowe są niezawodne; nie dość, że dobrze się prezentują w praktycznie każdej aranżacji, to jeszcze dają poczucie naturalności. Może to być duży kosz na pranie lub mniejsze koszyczki na kosmetyki i ręczniki.

 

Nie bójmy się zmian – łazienka nie musi być nudną, otoczona kafelkami klitką, ale miejscem zachwytu. Jak reszta Twojego domu, niech to miejsce stanie się ostoją dobrego gustu połączonego z funkcjonalnością! Po lekturze tego tekstu musisz koniecznie zajrzeć na – mo-architekci.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *