wypożyczalnia agregatów prądotwórczych

Gdzie się stosuje agregaty prądotwórcze?

Ciężko wyobrazić sobie współczesny świat bez prądu elektrycznego. O ile możemy poradzić sobie bez gazu, wody czy paliwa, o tyle za dystrybucje wszystkich tych dóbr odpowiada właśnie prąd. Jak bardzo jesteśmy od niego uzależnieni przypominamy sobie w skrajnych warunkach – latem i zimą. To wtedy sieć elektryczna jest najbardziej przeciążona i zdarzają się notoryczne przerwy w dostawie prądu. Warto się przed tym zabezpieczyć, zwłaszcza kiedy od prądu w gniazdku uzależniamy nasze dochody. Rozwiązaniem na problemy z dystrybucją zasilania są agregaty prądotwórcze. Czym są i gdzie się je stosuje?

Czym jest agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenie, które ma produkować prąd. Zwykle zasilane jest paliwem ciekłym i pozwala na kilkugodzinne użycie. Zastosowań agregatów prądotwórczych jest wiele – od celów przemysłowych, przez ratowanie życia, aż po dostarczenie rozrywki.

Wypożyczalnia agregatów prądotwórczych ratuje mrożonki

Rekordowe w tym roku upały dają się we znaki wszystkim. Przerwy w dostawach prądu to codzienność podczas takiej pogody. Wiąże się to z dużym zapotrzebowaniem na zasilanie urządzeń chłodzących jak klimatyzatory, chłodnie, lodówki  i tym podobne maszyny. O ile przerwa w dostawie prądu dla przeciętnego Kowalskiego to tylko niedogodność, o tyle dla firm każde kilka minut niesie milionowe straty. Towar w lodówkach czy zamrażarkach trzeba odpowiednio zabezpieczyć . Właśnie w takich przypadkach niezbędnym urządzeniem jest agregat prądotwórczy. Agregat wielkości kontenera jest dzierżawiony z wypożyczalni agregatów prądotwórczych na czas awarii, a następnie podłączany do sieci sklepu i pełni rolę awaryjnego do czasu naprawy sieci.

Agregat prądotwórczy w służbie zdrowia

Inaczej sprawa wygląda np. w szpitalach. Tam agregat prądotwórczy jest stałą częścią sieci elektrycznej i uruchamia się od razu po wykryciu przerwy w dostępie prądu. Ma to na celu ratowanie ludzkiego życia. Wielu pacjentów ,przypiętych jest do aparatury medycznej zasilanej z sieci. W przypadku braku prądu, urządzenia te przestają działać, a to z kolei prowadzi do zagrożenia ludzkiego życia. Agregat prądotwórczy w szpitalu ma za zadanie podtrzymać aparaturę specjalistyczną, oraz umożliwić ukończenie zabiegów medycznych takich jak chociażby operacje

Zasilić festiwal

Odpowiedniego zasilania wymagają także wszelkie imprezy plenerowe, których latem nie brakuje. Nie zawsze jest możliwość podpięcia siędo stacjonarnej sieci.  W takich przypadkach organizator zazwyczaj zleca aby za kwestie związane z zasilaniem i obsługą mobilnych urządzeń zasilających przejęła wypożyczalnia agregatów prądotwórczych, z którą ma podpisaną umowę. Agregat produkuje prąd potrzebny na kilkudniowe szaleństwa świateł i dźwięku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *