Dobry materac do łóżka, czyli jaki

Zadaniem materaca jest zapewnienie naszemu ciału prawidłowego podparcia w pozycji leżącej. Dobry materac do łóżka gwarantuje komfort oraz zdrowy i bezpieczny sen. Każdy z nas dobrze wie, że spanie na sofie, wersalce czy też na narożniku nie jest w stanie zapewnić nam należytej wygody. Są one bowiem zbyt twarde i przeznaczone głównie do eksploatowania ich w pozycji siedzącej. Oczywiście możliwe jest zdrzemnięcie się na nich, jednakże chodzi tutaj tylko o okazjonalny sen, a nie codzienny wypoczynek nocny. Jak zatem dopasować materac do łóżka zgodnie ze swoimi potrzebami, oczekiwaniami i możliwościami finansowymi?

Odpowiednio dobrany materac do łóżka – czy ma to duże znacznie?

Jako, że w sypialni spędzamy co najmniej osiem godzin dziennie, co przekłada się średnio na 1/3 naszego życia, to zapewnienie sobie odpowiednich warunków do spania okazuje się być wręcz koniecznością, jeśli chcemy być wyspani i cieszyć się dobrą kondycją zarówno ciała, jak i umysłu. Każdy z nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak się czujemy w wyniku chociażby jednej nieprzespanej nocy, a co tutaj mówić, gdy taki stan będzie utrzymywać się przez dłuższy czas? Sen jest niezbędny do zregenerowania organizmu, rozluźnienia napiętych mięśni i uspokojenia nerwów. Po ciężkim dniu tym czego potrębujemy, jest wypoczęcie na wygodnym łóżku. Dlatego też dobór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny. Dzięki spaniu na nim nabierzemy sił i uchronimy się przed dokuczliwymi schorzeniami ze strony kręgosłupa.

Jaki wybrać materac – miękki czy twardy?

Dobry materac do łóżka, to taki, kory zapewni kręgosłupowi odpowiednie podparcie. Konieczne więc jest dostosowanie go do wzrostu i wagi ciała. Jeśli więc nie ważymy dużo, to zakup twardego materaca może dać się nam nieźle we znaki. Materac nie może być ani za twardy ani też za miękki. Powinien on być dopasowany do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa. Warto wziąć sobie pewną wskazówkę, mówiącą o tym, aby kupować materac przynajmniej o dwadzieścia centymetrów dłuższy od naszego ciała. Im lżejsza osoba – tym materac powinien być bardziej miękki.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Hevea

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *