agregaty wynajem

Dlaczego agregat gaśnie?

Mają za zadanie zastępować sieć energetyczną w przypadku jej awarii i zabezpieczać pracę urządzeń przed zastojami wynikającymi z braku dostawy prądu. Agregaty prądotwórcze, o których mowa, to urządzenia, które wytwarzają prąd potrzebny do zasilania innych urządzeń dzięki prądnicy i silnikowi spalinowemu. Jednak i one potrafią czasem prowokować zastoje. Co zrobić gdy agregat gaśnie? Dlaczego tak się dzieje? Czy warto agregaty wynajem uskutecznić?

Czy warto wynająć agregaty?

Agregaty wynajem to świetne rozwiązanie na zapewnieni instytucji bezpieczeństwa energetycznego. Stanowią one alternatywne źródło zasilania. W przypadku stacjonarnych urządzeń, możliwy jest wybór agregatu wyposażonego w zdalne sterowanie. Urządzenie takie kontroluje napięcie i w przypadku awarii sieci uruchamia się samodzielnie, nie powodując żadnych przestojów w zasilaniu. Zdecydowanie, warto wynająć agregat prądotwórczy. Jest to bardziej korzystna opcja finansowa niż zakup.

Dlaczego agregat gaśnie?

Czasami może zdarzyć się, że mimo, iż agregat został zaprogramowany na automatyczne uruchomienie w przypadku awarii sieci elektrycznej, nie włącza się on, a w pomieszczeniu panuje cisza. To niebezpieczna sytuacja, ale można jej przeciwdziałać. Agregaty potrzebują konserwacji, to właśnie brak takich czynności prowadzi do ich gaśnięcia. Urządzenie powinno być przynajmniej raz na miesiąc włączone, a raz na pół roku powinno przechodzić przegląd. Takie zachowanie zapewni jego niezachwianą pracę.

Co robić, kiedy agregat gaśnie?

Kiedy agregat gaśnie można spróbować wykonać kilka czynności, które mogą przywrócić jego pracę. Na wstępie sprawdźmy czy włączniki bezpieczeństwa są ustawione w pozycji off. Żeby agregat mógł działać, należy je wycisnąć. Druga kwestia to podłączenie automatyki agregatu do układu napięcia. Można też sprawdzić napięcie na akumulatorze, które powinno wynosić między 12 V -13 V. Przyczyną nie włączenia lub gaśnięcia agregatu może być także nie włączenie funkcji AUTO. Może to być też spowodowane awarią czy przerwaniem bezpiecznika lub głównego wyłącznika w budynku. Jeżeli tak jest, agregat nie dostrzeże braku zasilania prądem i nie rozpocznie swojej pracy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *