Dekoloryzacja włosów- lepiej w domu, czy u fryzjera?

Dekoloryzacja włosów jest w ostatnim czasie bardzo gorącym tematem. Jest to prosty zabieg, który pozwala szybko i sprawnie pozbyć się z włosów niechcianego koloru. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej taki zabieg wykonać samemu w domu, czy lepiej powierzyć go doświadczonej osobie z salonu fryzjerskiego?

Dekoloryzacja nie jest zabiegiem łatwym dla osób, które nigdy wcześniej jej nie robiły. Oczywiście można znaleźć w internecie informacje dotyczące całego zabiegu, ale aby wykonać go poprawnie, potrzeba przede wszystkim doświadczenia oraz wprawy.

Dlatego też na dekoloryzację najlepiej jest wybrać się do doświadczonego salonu fryzjerskiego, gdzie wykonanie takiego zabiegu z całą pewnością skończy się sukcesem.

Czym dokładnie jest dekoloryzacja?

Ogólnie rzecz ujmując, dekoloryzacja to pozbycie się z włosów poprzedniego koloru. Mowa tutaj oczywiście o sztucznych, nienaturalnych pigmentach, czyli na przykład pozostałościach po poprzednim farbowaniu. Ściągnięcie koloru z włosów można wykonać na dwa różne sposoby. Pierwszy, przy którym używa się rozjaśniacza, oraz drugi, przy którym nie używa się już rozjaśniacza, ale natomiast wykorzystuje się specjalne kosmetyki fryzjerskie, które pozwalają ściągnąć kolor z włosów.

Jak długo trwa zabieg dekoloryzacji?

Wszystko oczywiście zależne jest od kilku czynników. Po pierwsze bardzo ważna oraz istotna jest ogólna kondycja włosów. Im mniej są one zniszczone, tym łatwiej pozbyć się z nich niechcianego koloru. Liczy się także odcień farby, jaka nałożona była na włosy. Im ciemniejszy był to kolor, tym trudniej pozbyć się go z włosów. Na końcu oczywiście liczy się także to, czy zabieg koloryzacji został wykonany w salonie fryzjerskim, czy też na własną rękę w domu. Wiele osób robi to na własny koszt – wystarczy zajrzeć na każdy sklep z artykułami fryzjerskimi i kupić odpowiedni do tego sprzęt i kosmetyki. Jeśli koloryzacja wykonana została profesjonalnie, wtedy cały zabieg ściągania farby z włosów, nie powinien trwać dłużej niż dwie godziny. Wszystko zależne jest także od salonu i doświadczenia pracujących tam osób.

sklep z artykułami fryzjerskimi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *