szkła do komputera

Jak dbać o wzrok pracując przed komputerem?

Obecnie wiele osób spędza dużą część dnia przed ekranem urządzeń elektronicznych typu laptop, co niestety nie jest obojętne dla naszego narządu wzroku. Jeśli o niego właściwie nie zadbamy, to musimy liczyć się z pojawieniem się wielu nieprzyjemnych dolegliwości w postaci suchego oka, zaczerwieniania i łzawienia. Oczy stają się coraz bardziej zmęczone i nawet mogą pojawić się problemy ze wzrokiem. Nawet jeśli nie mamy żadnych wad wzroku, to warto sięgnąć po okulary ochronne. Powinny mieć one wówczas odpowiednie szkła do komputera. Jak zatem zadbać o swój narząd wzroku, spędzając czas przed ekranem monitora?

Jak dbać o oczy, pracując przed komputerem?

Z problemem zmęczonych oczu boryka się wiele osób zważywszy na to, że spędzają one sporo czasu przed monitorem komputera. Nie jest to naturalne zjawisko dla naszych oczu, dlatego też jeśli nie zapewnimy im odpowiedniej ochrony, zaczną pojawiać się problemy z narządem wzroku. Z całą pewnością należy robić przerwy w czasie pracy przed komputerem i wykonywać regularnie ćwiczenia na zmęczone oczy. Co zatem jest godne polecenia? Najszybszą i najprostszą metodą, która jest jednocześnie niezwykle skuteczna, jest po prostu mruganie. Zaleca się także co pół godziny oderwać wzrok od monitora i przez kilkadziesiąt sekund patrzeć na jakieś przedmioty oddalone od nas o kilka metrów. Świetnie sprawdza się również podążanie wzrokiem po odwróconej ósemce przez minutę czy dwie. Można również zmienić przedmiot koncentracji przez dwie minuty oraz wykonać palming przez pięć minut.

Znaczenie ma także odpowiednia dieta, bogata w antyoksydanty oraz witaminy i minerały. Każdego dnia w naszej diecie powinny gościć zatem świeże warzywa i owoce. Niezwykle ważne jest również właściwe ustawienie oświetlenia oraz odpowiednie przystosowanie monitora i ustawienie ekranu. Pomocne okazują się być także okulary ochronne ze szkłami przed komputer, które bezproblemowo kupimy u optyka. Warto zadbać również o regularne wietrzenie klimatyzowanego powietrza i zainwestować w nawilżacz powietrza. Można wspomóc się także aptecznymi kroplami do oczu czy stosować sztuczne łzy w walce z ich suchością.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *