exito polska

Jak dbać o wełnianą pościel?

Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb fizjologicznych. Należy przykładać dużą wagę do dobrego snu – w końcu jego jakość wpływa na całokształt naszego funkcjonowania. Aby sen pełnił swą rolę i przynosił wiele energii na każdy dzień, należy dostatecznie zadbać o każdy jego aspekt.

NIE TYLKO MATERAC

Mówi się, że gwarantem spokojnego i wygodnego snu jest dobrze dobrany materac. Wiele w tym prawdy, jednak nie tylko on decyduje o komforcie w trakcie snu. Ważna jest również „otoczka”, czyli coś co bezpośrednio dotyka naszego ciała z wszystkich stron: pościel. Stan kołdry, poduszki i prześcieradła nie powinien być przypadkowy. Kierując się kilkoma prostymi zasadami, nie staną one na przeszkodzie nocnemu odpoczynkowi.

JAK DBAĆ O WEŁNIANĄ POŚCIEL?

Aby wełniana pościel (nie mylić z poszewką na kołdrę czy poduszkę) zachowała swe właściwości jak najdłużej i zapewniła nam komfortowy wypoczynek, należy prać ją dwa razy do roku. Do prania dobrze jest dodać płyn z lanoliną. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyprać taką pościel ręcznie w wannie. Takie delikatne pranie nie naruszy jej delikatnej struktury. Przy tradycyjnym praniu w pralce temperatura prania powinna wynosić 30 stopni. Wełnianą pościel należy suszyć w zacienionym miejscu. Warto też pamiętać o tym, by, decydując się na taką pościel, nie rezygnować z poszewki. W tym przypadku wybór powinien paść na cienką i bawełnianą poszewkę. Jest to przede wszystkim kwestia higieny i czystości kołdry. Wełniane pościele wysokiej jakości dystrybuuje firma Exito Polska.

DROBNE, CODZIENNE CZYNNOŚCI

Pranie pościeli to czynność wykonywana rzadko. Aby więc zapewnić sobie codzienną świeżość pościeli, zaleca się regularne wykonywanie poniższych czynności:

– codzienne wietrzenie i trzepanie poduszek oraz kołdry (w okresie letnim wskazane jest, by robić to na świeżym powietrzu),

– co tydzień należy zmieniać poszewki oraz prześcieradło,

– na materac warto zakupić specjalną antybakteryjną matę, która zabezpieczy go przez zabrudzeniami i rozmnażaniem się drobnoustrojów.

Te drobne czynności, przy regularnym stosowaniu pozytywnie wpłyną nie tylko na trwałość i kondycję pościeli, ale przede wszystkim na jakość snu i energię w ciągu dnia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *