Jak dbać o cerę?

Zdrowa i zadbana cera jest marzeniem każdego. Są osoby, które niejako genetycznie nie mają większych problemów z cerą niemal przez całe życie. Omija ich trądzik, nie miewają kłopotów z przetłuszczaniem się skóry twarzy. Wystarczy, że stosują odpowiednie kremy czy toniki i przez długie lata ich cera wygląda świeżo i ładnie. Ale jest też mnóstwo osób, które od najmłodszych lat borykają się z różnymi problemami z cerą.

girl-781155_960_720Zatem, jak dbać o cerę? Specjaliści zwracają uwagę na kilka ważnych zasad, które są niezbędne w codziennej pielęgnacji skóry. Przede wszystkim należy rano i wieczorem myć twarz. Można do tego celu używać letniej wody, toniku lub płynu micelarnego. Jeśli zaś chcemy zmyć makijaż, trzeba zastosować mleczko do makijażu lub żelu oczyszczającego. Bardzo ważne jest nawilżanie twarzy zarówno w dzień, jak i na noc.

Regularnie też należy złuszczać naskórek. Dzięki stosowaniu peelingu cera uzyskuje blask i świeżość. Bardzo dobrze też jest stosować maseczki do twarzy. A mamy do wyboru różne: nawilżające, odświeżające, oczyszczające.

Jak dbać o cerę? Przede wszystkim należy stosować odpowiednie kosmetyki, dobierając je do typu skóry oraz do wieku. Należy pamiętać, aby zbytnio nie eksponować twarzy na słońcu. Promieniowanie UV jest przecież szczególnie szkodliwe dla naszej twarzy, na której mogą pojawić się przebarwienia, a nawet poparzenia po dłuższej ekspozycji na słońcu.

O tym, jak dbać o cerę najlepiej porozmawiać z dermatologiem czy kosmetyczką, ale też wiele cennych rad na ten temat znajdziemy w sieci. Trzeba jednak podejść do tej kwestii rzeczowo i skorzystać tylko z tych najlepszych porad.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *