szkody komunikacyjne poznań

Czym jest szkoda komunikacyjna?

Każdy z nas albo jest właścicielem pojazdu, albo jego użytkownikiem. W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest funkcjonować bez samochodu, autobusu czy innych środków komunikacyjnych. Mimo że to bardzo wygodna forma transportu, to jednak bywa że jest niebezpieczna. Dlatego warto wiedzieć gdzie się zgłosić, jeśli pojawią się szkody komunikacyjne.

Co kryje się pod pojęciem szkody komunikacyjnej?

Jest to uszkodzenie mienia lub ciała na skutek zdarzenia komunikacyjnego. Często bowiem zdarza się tak, że podczas kolizji czy kraksy drogowej dochodzi nie tylko do zniszczenia czy uszkodzenia samochodu, ale również jego pasażerowie mogą doznać uszczerbku na zdrowiu. Jeśli więc dojdzie do takiej sytuacji, to dobrze jest wiedzieć, gdzie można uzyskać wsparcie, jeśli chodzi o szkody komunikacyjne.

Szkoda komunikacyjna = odszkodowanie?

Niekoniecznie. Okazuje się bowiem, że to iż doznało się szkody komunikacyjnej nie jest równoznaczne z odszkodowaniem. Bowiem sąd może – ale nie musi – przyznać zadośćuczynienie finansowe na skutek poniesionych strat, czy to materialnych, czy fizycznych. A podstawowym obowiązkiem pokrzywdzonego, jeśli ma świadomość poniesionej krzywdy, jest udowodnienie tego.

Pełnomocnik pomoże

Aby mieć pewność, że poniesione szkody zostaną wynagrodzone, warto zainwestować w pełnomocnika. To właśnie on za nam zgłosi szkody komunikacyjne w ubezpieczalni. To również on zadba o nasze interesy tak, abyśmy nie byli stratni na całym procederze. Jak go wyszukać? Wystarczy do wyszukiwarki wpisać na przykład szkody komunikacyjne Poznań i już naszym oczom ukaże się cała lista firm, które takimi usługami się zajmują. Po dokładnym sprawdzeniu rekomendacji można wybrać konkretną osobę i rozpocząć starania o wynagrodzenie poniesionych start na skutek kolizji drogowej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *