fotograf ślubny poznań

Czym sugerować się przy wyborze fotografa na ślub?

Zdjęcia upamiętniające ślub i wesele są bezcenną pamiątką dlatego warto, aby były one wykonane przez doświadczonego fotografa znającego się na swoim fachu, któremu tajniki robienia doskonałych ślubnych fotografii nie są obce. Oczywiście w ramach oszczędności można to zadanie powierzyć komuś z rodziny, ale jest to dość ryzykowne, a efekt takiej pracy może być nieprzyjemnym zaskoczeniem. Jak zatem wybrać odpowiedniego fotografa na ślub, który starannie wykona usługę, a zrobione przez niego zdjęcie będą przepiękną pamiątką? Nie jest to proste zadanie, ale możliwe do wykonania.

Kiedy zacząć szukać i gdzie znaleźć odpowiedniego fachowca

Planując ślub trzeba odpowiednio wcześniej znaleźć fotografa, który utrwali to wydarzenie na fotografiach ślubnych. O dobrego fachowca niełatwo. Ci najbardziej rozchwytywani mają większość terminów zarezerwowanych i mocno napięty grafik pracy. Wybór fotografa z przynajmniej półrocznym wyprzedzeniem daje większą szansę znalezienia odpowiedniego fachowca. Najlepszą reklamą fotografa są jego wcześniejsze prace, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie trzeba zapoznać się z portfolio ewentualnego usługodawcy. Nie zaszkodzi też zasięgnąć języka wśród znajomych i osób, którzy korzystali już z jego usług.

Oferta ofercie nie zawsze równa

Ceny usług fotograficznych nie są w żaden sposób regulowane i mogą się diametralnie się różnić. Jeden fachowiec za wykonanie podstawowego pakietu usług może zażądać takiej samej zapłaty, jak fotograf, który ma znacznie szerszy wachlarz usług. I tak w tej samej cenie nie tylko staniemy się posiadaczami fotografii ślubnych, zdjęć plenerowych, ale także pięknego foto albumu. Dlatego przed podpisaniem umowy z fotografem upewnijmy się, na jakie usługi możemy liczyć w ramach kwoty, którą będziemy zobligowani zapłacić, a także dokładnie omówmy jej szczegóły.

Doskonałej jakości fotografia ślubna

Prawdziwy artysta fotografik potrafi zrobić doskonałe ujęcia, ale już jakość zdjęć jest w dużej mierze uzależniona od sprzętu, jakim dysponuje fotograf. Dlatego nie obawiajmy się zapytać naszego kandydata na fotografa, jakiego aparatu, obiektywów i akcesoriów używa. Dobry sprzęt daje większą gwarancje udanych fotografii ślubnych.

ślub fotograf

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *