event

Czym powinno się wyróżniać stoisko targowe?

Stoiska targowe przestały być tylko punktem, którego celem jest nawiązywanie relacji handlowo-biznesowych. Oczywiście nadal nim jest, ale w obecnych czasach to nie wystarczy. Dzisiaj wchodząc na targi można ujrzeć najróżniejsze stoiska, w niebywałych kształtach, kolorach i rozmiarach. Nie tylko wyglądem się wyróżniają – technologia, jaką ze sobą prezentują robi czasami tak piorunujące wrażenie, że zostaje w pamięci na dłużej. Dlatego też firmy prześcigają się w coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązaniach, które przyćmią konkurencję. Jak w takim razie zaprojektować stoisko targowe, żeby przykuło uwagę tłumu?

DESIGN

Uczestnik targów – czy to klient, czy to możliwy partner biznesowy – najpierw patrzy. Obserwuje to, co spodobało się jego oczom i w tą stronę dąży, chcąc się dowiedzieć więcej. Dlatego ciekawy, wyróżniający się design stoiska to podstawa. Tutaj właściwie nie ma żadnych zasad. No, może jedna – musi być tak zaprojektowany, żeby się nie zawalił. Wystarczy przejrzeć niektóre galerie zdjęć z różnych targów by się o tym przekonać. Każda firma się stara, aby to jego stoisko było najczęściej odwiedzane, więc im ciekawszy kształt, kolor i oświetlenie, tym lepiej.

Oczywiście należy pamiętać, że stoisko targowe to nie instalacja czy rzeźba – musi być tak skonstruowana, żeby każdy uczestnik czuł się komfortowo wchodząc do niej. Można na przykład wtedy dodać eleganckie, wygodne fotele. Ciekawy projekt, ale jednocześnie funkcjonalny i interaktywny – tego należy się trzymać, projektując stoisko targowe.

TECHNOLOGIA

Wykorzystywanie nowoczesnych technologii to obecnie nieodłączna część stoisk targowych. I to nie chodzi tylko jako atrakcję dla uczestników – firmy korzystają z różnych programów, które skutecznie usprawniają pracę. Mogą to być na przykład programy rejestrujące zwiedzających za pomocą kodu kreskowego, znajdującego się na identyfikatorze uczestnika. Popularne są również wszelakiego rodzaju aplikacje mobilne. Najlepszą jednak formą wykorzystywania technologii jest prezentacja produktu.

Interaktywne, dotykowe ekrany są chyba najpopularniejsze i najczęściej stosowane. Obecnie istnieją także interaktywne stoliki czy bary, które są równie pożądane i lubiane. Atrakcyjne są również podłogi interaktywne z ciekawą grafiką. Wszystkie wymienione urządzenia powinny nie tylko zaciekawić uczestnika, ale i go angażować.

Od kilku lat coraz bardziej popularne jest wykorzystywanie gogli Wirtualnej Rzeczywistości. Mogą to być Oculus Rift bądź każde inne okulary VR. Jest to dosyć nowa technologia, ale na pewno z biegiem czasu stanie się koniecznym elementem dobrej jakości stoiska targowego.

Artykuł powstał przy współpracy z Arla-Com.eu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *