agregaty wynajem

Co zrobić, gdy nie ma prądu?

Brak zasilania elektrycznego w domu, czy w miejscu pracy to bardzo duży problem. Jeżeli takie sytuacje zdarzają się u Was często, warto rozważyć zaopatrzenie się w agregat prądotwórczy.

Na rynku dostępne są agregaty prądotwórcze, które z powodzeniem można wykorzystać jako źródło zasilania elektrycznego w trakcie awarii. Urządzenia są powszechnie dostępne, różnią się między sobą rodzajem silnika oraz mocą. Do domu wystarczy agregat jednofazowy, który bez problemu zapewni zasilanie sprzętu AGD, komputerów oraz oświetlenia, w ten sposób można będzie normalnie funkcjonować do czasu naprawy usterki. Wybierając najtańszy model zapłacimy około 200-300 złotych, jeżeli zależy nam na sprzęcie lepszej jakości będziemy musieli zainwestować do 1000 złotych. Jeżeli nie chcemy narażać się na takie koszty, można zdecydować się na agregaty wynajem, decydując się na takie rozwiązanie zapłacimy około 40-160 złotych.

Jaki agregat kupić?

Do wyboru są agregaty jednofazowe, które będą wystarczające do domu, a także trójfazowe, które należy kupić, jeżeli myślimy o zasileniu biura czy warsztatu, gdzie używa się do pracy elektronarzędzi. Standardowe agregaty mają niewielkie rozmiary, także można się z nimi bez problemu przemieszczać. Wartość mocy kształtuje się na poziomie 2-17 kVA. Nowoczesne urządzenia są zaopatrzone w automatyczną regulację napięcia, do wyboru będziemy mieć agregaty z systemem AVR cyfrowym lub analogowym. Co ciekawe urządzenia nowej generacji są tak skonstruowane, żeby w przypadku braku zasilania automatycznie się włączały oraz wyłączały, gdy zasilanie zostanie przywrócone. Jest to dobra opcja, szczególnie dla firm produkcyjnych, które nie mogą pozwolić sobie na dzień wolnego. Decydując się na zakup generatora prądu, należy zwrócić uwagę między innymi na wielkość obciążenia – trzeba prawidłowo obliczyć prąd znamionowy oraz prąd rozruchowy. Bardzo ważne jest to, żeby nieużywany agregat uruchamiać przynajmniej raz w miesiącu i co jakiś czas wykonać przegląd układu paliwowego.

wynajem agregatów

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *