Certyfikat PADI. Co to jest i co daje?

Kursy nurkowania to coraz popularniejsze hobby zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Znalezienie odpowiedniej szkoły w Krakowie czy każdym innym polskim mieście nie  jest skomplikowaną sprawą. Kurs kursowi, a szkołą szkole jednak nie równa, dlatego warto przyjrzeć się sposobom certyfikacji naszych umiejętności. Właśnie dlatego dzisiaj kilka słów o tym czym jest i co daje certyfikat PADI?

Co to jest PADI

certyfikat padiPADI to nic innego jak organizacja certyfikująca i prowadząca profesjonalne szkolenia dla nurków na całym świecie. Opracowany przez organizację PADI system szkoleń wyróżnia cztery stopnie, jakie może osiągnąć nurek. Otrzymanie każdego kolejnego stopnia wymaga certyfikatu na stopniu krok niższym. Stopnie kursów PADI od podstawowego do mistrzowskiego:

  • Stopień podstawowy – PADI Open Water Diver (OWD)
  • Stopień zaawansowany PADI Advanced Diver (AOWD
  • Stopień ratowniczy PADI Rescue Diver
  • Stopień mistrzowski PADI Dive Master

Specjalizacje nurkowe PADI

Oprócz stopni nurkowych, organizacja PADI wyróżnia również specjalizacje nurkowe. To propozycja dla tych pasjonatów nurkowania, którzy chcą zdobyc ponadprzeciętne umiejętności  i przygotować się na nurkowanie „ekstremalne”, takie jak np. nurkowanie nocą czy górskie.

Aby jednak móc w ogóle brać udział w takich kursach, wymagany jest certyfikat PADI  ze stopnia nurkowania na poziomie podstawowym  tzw. PADI OWD.

To jednak nie wszystko. Nurkowie z certyfikatem PADI na poziomie zaawansowanym  ( stopień PADI Advanced Diver), mogą brać udział w szkoleniach dających prawo do nurkowania pod lodem, w jaskiniach czy w zatopionych wrakach statków.

Certyfikat PADI

Certyfikat PADI może okazać się przepustką do pasjonującego świata głębin. Warto wiedzieć, że posiadając odpowiedni certyfikat PADI bez problemu wypożyczymy sprzęt nurkowy zarówno w Polsce jak i za granicą. Ucząc się nurkowania na kursach PADI czy organizacjach pokrewnych zdobywamy nie tylko potrzebne umiejętności  i uprawnienia, ale również stajemy się częścią specyficznej wspólnoty, która dzieli pasję do nurkowania.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *