dzien babci i dziadka

4 pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka

W ten weekend obchodzimy dwa bardzo ważne święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dziadkowie to zazwyczaj bardzo ważne osoby w naszym życiu. Często się nami zajmowali, odprowadzali do szkoły czy przygotowywali pyszne obiady. Jak sprawić im przyjemność i pozwolić odczuć, jaką miłością ich darzymy? Oto kilka pomysłów na ciekawe prezenty.

wyjscie do kinaWspólne wyjście do kina lub teatru

Kiedy babcia i dziadek są już na emeryturze, nie zawsze mają siły, ale też pomysł, żeby spędzić czas w taki sposób. Dlatego warto obdarować ich biletami na jakieś wydarzenie. Może akurat w naszym mieście jest wystawiany jakiś ciekawy spektakl lub w kinach grają film w tematyce, która ich zainteresuje. A może znajdzie się jakiś zespół, który przypomni im ulubione piosenki i melodie? Zróbmy szybki przegląd informacji kulturalnych i zafundujmy im wspólny miły wieczór. Obecnie jest tyle możliwości, że na pewno uda się znaleźć coś odpowiedniego. Dziadkowie, jeśli są już na emeryturze mają dużo wolnego czasu i takie wyjście będzie dla nich miła odmianą.

wspolny obiadObiad w restauracji

Można pomyśleć także o wspólnym posiłku w jakiejś dobrej restauracji. Często jest tak, że babcia czy dziadek nie mieli okazji spróbować potraw z innych regionów świata i są przyzwyczajeni do polskiej kuchni. Takie wyjście pozwoli im na poznanie czegoś nowego, a co ważniejsze na wspólne spędzenie czasu razem z nami. Nie musi to być droga restauracja, zróbmy krótkie rozeznanie, które miejsca cieszą się popularnością i gdzie możemy zjeść dania, które ucieszą wszystkich. Zadbajmy o to, żeby miejsce było przytulne i nikt nie czuł się skrępowany, jak to może mieć miejsce w zbyt wytwornych miejscach. Luźna atmosfera i dobre jedzenie – tak naprawdę nic więcej nie potrzeba. Wtedy możemy też wznieść wspólnie toast za to szczególne święto 😉

babcia gadzetyPraktyczne prezenty

Słyszeliście ostatnio, że dziadkom popsuł się jakiś sprzęt albo mówili, że chcieliby sobie coś kupić? To dobry pomysł na udany prezent. Często ludzie nie mają pomysłu, co kupić swoim bliskim i na siłę szukają czegoś, co w ich przekonaniu okaże się przydatne. Ale nie zawsze tak jest. Dziadkowie narzekają na patelnię albo na czajnik? To sprzęty, których w sklepie jest mnóstwo i to za przystępną cenę. A może wspominali coś o jakiejś książce? Fajnym pomysłem są też bardziej osobiste pomysły, takie jak ramka z naszym zdjęciem, a najlepiej żeby było to wspólne zdjęcie z dziadkami. Takie rzeczy zawsze cieszą. Jeśli dziadek czy babcia są zainteresowani gadżetami, można pomyśleć o jakimś elektronicznym drobiazgu. Warto słuchać o takich rzeczach, nie tylko bezpośrednio przed tym świętem, ale przez cały czas. Wtedy zawsze będziemy przygotowani na to, żeby kupić udany prezent.

dziadkowieNasz czas i uwaga

Babcia i dziadek to osoby, które kochają nas bezgranicznie. Tak naprawdę nieważne jest to, co od nas dostaną. Może to być nawet oprawione wspólne zdjęcie. Ważne, żeby zawsze wiedzieli, że są dla nas ważni i żebyśmy zawsze byli w stanie im poświęcić trochę czasu. Oni zawsze mieli go dla nas bardzo dużo. Poczucie, że mogą na nas liczyć i nigdy ich nie zawiedziemy, jest bardzo ważne. Pamiętajmy o tym, nie tylko w ten weekend, ale przez całe życie.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Reklamowy Gadżet, który ma w swojej ofercie ramki do zdjęć i różne przydatne gadżety.

2 komentarze

  1. Ja najbardziej polecam zakup czekoladek od firmy Chocolissimo.pl. Wyroby pochodzące z tego sklepu to wyjątkowe czekoladowe działą sztuki. Firma ta oferuje szereg linii produktów – w tym także dla naszych dziadków.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *